Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Pro žáky > První stupeň > 1. A > Učivo na týden od 14. dubna

Učivo na týden od 14. dubnaPlán na období od 14. 4. 2020 do 17. 4. 2020 pro třídu 1. A
(paní učitelka Iva Králová)
 
Český jazyk
Slabikář: strana 73 + 74 + 75
(očekávaný výstup a tipy: Pokračujeme s písmenkem Ch, ch. Čtení se bude hodně věnovat maminkám, takže věřím, že Vás bude bavit. Procvičujeme čtení a vyznačujeme si slabiky (kolébky). Víš, co čteš? Uměl/a bys o tom, co jsi četl/a krátce povyprávět? Čteme nahlas - vázané čtení po slabikách a postupně začínáme číst plynule bez slabikování. Na straně 75 se učíme jednu básničku: buď tu s názvem ,,Srdíčko'' nebo ,,Na zahradě'').
 
Písanka 4: strana 1 + 2 + 3 + 4
(očekávaný výstup a tipy: Dokončili jsme Písanku 3. Čeká nás Písanka 4. Tuto písanku doma nemáte, strany na tento týden najdete v příloze. Nové: velké psací L a malé psací ch. Budeme opisovat na písankové řádky doma perem do sešitu. Na straně 1 přepisujeme slova napsaná tiskace - psace. Na straně 2 se učíme velké psací L - malé už umíme. Čekají nás jména jako Lada, Lída, Lenka, Lucka... Na straně 3 nás čeká nově malé psací ch a na straně 4 slova jako smích, chvála a také přepis opět tiskací na psací. Věty na straně 4 - Máma se usmívá., Táta nás chválí., Máme radost. Na přiloženém pracovním listě, který jsem vytvořila jsou 4 strany písanky, procvičování a písankové řádky - pokud nemáte možnost tisku, děti přepisují písmenka a slova na papír s písankovými řádky (nalinkujte jim ho, prosím, podle Písanky). 
Píši raději ještě jednou: Písankový sešit je možné koupit: od nakladatelství Nová škola - Písankový sešit s pomocnými linkami 511+ cca za 10 Kč.
Písanka a procvičování ke stažení ZDE.
 
Matematika
učebnice: strana 57 + 58 + 59 + 60
(očekávaný výstup a tipy: Konečně jsme se dočkali - čeká nás seznámení se s čísly 16, 17, 18, 19 a 20 a počítání do 20. Umíme tato čísla najít na číselné ose a víme, že číslo 16 je menší než číslo 20, číslo 18 je větší než číslo 17 atd. Procvičujeme větší, menší, rovná se - porovnáváme. Na straně 60 u cvičení 1 a 5: (Z) - znázorni pomocí barevných koleček, (V) - vypočítej: 10+7=17 a 19-9=10. Nové příklady: 10+6, 10+7, 10+8, 10+9, 10+10, 16-6, 17-7, 18-8, 19-9, 20-10.)
 
Angličtina
učebnice: začínáme novou lekci na straně 48 + 49 (JÍDLO-FOOD, str. 48-51), procvičujeme i slovíčka, která už umíme: strany 6 až 47
(očekávaný výstup a tipy: Seznamujeme se s novou lekcí - jídlo. Učíme se nová slovíčka ze strany 49: jako například bread (chleba), an egg (vajíčko), cake (dort), a sweet (bonbon) atd. ...Vybarvíme si obrázky na straně 49 pastelkami a říkáme barvy anglicky. Za každou lekcí v učebnici: NÁMĚTY PRO UČITELE A RODIČE.)
Něco navíc: Veselé Velikonoce anglicky: Happy Easter! 
 
Prvouka + výtvarná výchova + pracovní činnosti
učebnice: strana 51 SVÁTKY JARA + 57 RODINNÉ OSLAVY
(očekávaný výstup a tipy: SVÁTKY JARA - Máme tady Velikonoce. Velikonoční pondělí 13. 4. 2020. Povídáme si o Velikonocích. Znáš nějakou velikonoční říkanku? Vybarvi velikonoční kraslici (vajíčko) pastelkami na straně 51. RODINNÉ OSLAVY - Jak slavíte v rodině? Narozeniny, svátek, svatba, narození miminka.... Do modrého rámečku máš nalepit fotku tvé rodiny z rodinné oslavy - pokud ji nemáš, můžeš rodinnou oslavu do rámečku nakreslit. Tipy k prvouce vždy dole v učebnici.)
Trocha angličtiny v prvouce: Vzpomínáš si, jak se řekne anglicky košík? Strana 37 v angličtině - a basket. Už víš, jak se řekne vajíčko? Strana 49 v angličtině - an egg.  
Spejbl a Hurvínek - Hurvínkova pomlázka: https://www.youtube.com/watch?v=-aqvZSfKZ6o
 
Hudební výchova
Můžete si procvičovat píseň, kterou zpíváme ve škole: Pod naším okýnkem.
https://www.youtube.com/watch?v=B6omPJodvTA 

Tělesná výchova 
Rozcvička, která nás baví: https://www.youtube.com/watch?v=MUqcYwr92SI

Děkuji za spolupráci, za Vaše milé zprávy a doufám, že jste všichni zdraví!
Ať se vše daří a hlavně - S ÚSMĚVEM .) 
Děkuji, že sledujete webové stránky školy a e-mail.
Pozdravujte děti, těším se na ně :)
 
Paní učitelka Iva Králová