Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Pro žáky > První stupeň > 1. A > Učivo na týden od 20. dubna

Učivo na týden od 20. dubnaUčivo na týden od 20. dubna
(paní učitelka Iva Králová)

 
Český jazyk
Slabikář: strana 76 + 77 + 78
(očekávaný výstup a tipy: Dokončujeme Ch, ch. Umíte už přečíst skoro všechna písmenka - gratuluji :) Nově se učíme a poznáme F, f - umíme vyjmenovat slova začínající na F, f - fialky, fretka, fazole, fíkus, fén, flétna, fotoaparát, fotbal - najdeme je v kouzelných brýlích, slova obsahující f - žirafa, kufr, delfín, telefon a jména na velké F například František, Filip, jméno obsahující F - Žofie ... Na straně 78 je básnička a obrázek - v básničce se snažíme vyhledat F, f, obrázek si vybarvíme pastelkami. Dále procvičujeme čtení a vyznačujeme si slabiky (kolébky). Na každé straně dole najdeme nápovědu k určitým cvičením na stránkách. Čteme tak, abychom textu rozuměli. Rodiče pokládají otázky k textu, aby se ujistili, že žák textu rozuměl. Čteme nahlas - postupně začínáme číst plynule bez slabikování.)
 
Písanka 4: strana 5 + 6 + 7 + 8
(očekávaný výstup a tipy: Nezapomínáme na rozcvičku prstů, správné sezení a držení pera :) Pokračujeme v Písance 4 - strany na tento týden najdete v příloze. Nové: velké psací Ch a velké psací D. Budeme opisovat na písankové řádky doma perem do sešitu. Na straně 5 se učíme velké psací Ch - malé už umíme. Čekají nás názvy měst jako například Cheb... Na straně 6 nás čeká přepis tiskacího písma na psací. Nezapomínej, že píšeme pouze ve dvou řádcích a ten třetí - ten nahoře zůstává prázdný - viz. příloha. Na straně 7 se učíme velké psací D - malé už umíme. Na straně 8 nás čekají zdrobněliny - Adámek, Adélka, Kamilka .... Na přiloženém pracovním listě, který jsem pro děti vytvořila, jsou 4 strany písanky, procvičování a písankové řádky - pokud nemáte možnost tisku, děti přepisují písmenka a slova na papír s písankovými řádky (nalinkujte jim ho, prosím, podle Písanky). 
 
Matematika
učebnice: strana 61 + 62 + 63 + 64
(očekávaný výstup a tipy: Seznámíme se s novými příklady - umíme 6+3=9 a když přidáme 10 máme 16+3=19 ... Na straně 63 u cvičení 3 máme sčítání a odčítání 4 čísel. Nejprve začni vždy s prvními dvěma čísly: 5+4+1+10= takže 5+4=9 +1=10 +10=20, 8+2+5+5= takže 8+2=10 +5=15 +5=20, 16-6-3-6= takže 16-6=10 -3=7 -6=1)... Na straně 63 u cvičení 4 pozor na zadání - vybarvuj červeně květ - můžeš postoupit na pole buď o 2 větší, nebo o 2 menší - ze 4 tedy půjdeš na 6 (4+2), ze 6 na 8 (6+2), z 8 na 6 (8-2) a pokračuješ dál až dojdeš do úlu. Strana 64 ta je plná příkladů, které určitě hravě zvládneš. 
 
Angličtina
učebnice: pokračujeme s lekcí na straně 48 + 49 (JÍDLO-FOOD, str. 48-51), procvičujeme i slovíčka, která už umíme: strany 6 až 47
(očekávaný výstup a tipy: Začali jsme novou lekci - jídlo. Učíme se říci: I like .... - Mám rád/a......, I don't like ...... - Nemám rád/a....... Mám rád/a rohlíky. - I like rolls. (Aj lajk rols). Nemám rád/a dort. - I don't like cake. (Aj dont lajk kejk). ..... Za každou lekcí v učebnici: NÁMĚTY PRO UČITELE A RODIČE.)
 
Prvouka + výtvarná výchova + pracovní činnosti
učebnice: strana 58 DNY V TÝDNU + 59 ÁJA SE UČÍ POZNÁVAT HODINY
(očekávaný výstup a tipy: DNY V TÝDNU - Povídáme si o dnech v týdnu. Učíme se, jak jdou za sebou. Kolik je dnů v týdnu? Kolik dnů v týdnu se chodí do školy? Kdy jste doma? Které dny jsou víkendové? ÁJA SE UČÍ POZNÁVAT HODINY - Vím, že někteří z Vás už hodiny znají a poznají. Čeká nás poznávání hodin. Zatím jen celé hodiny - dvě hodiny, šest hodin, deset hodin... Velká ručička na 12 celou vždy znamená. Jak vyznačíš černou pastelkou snídani v 7 hodin ráno? Jak svačinu v 10 hodin dopoledne? Jak oběd v 1 hodinu odpoledne? Jak večeři v 6 hodin odpoledne/podvečer? Procvičování v příloze.
Čeká nás výroba krásných hodin. V příloze najdeš hodiny ve tvaru kruhu. Na papír velikosti A4 nakresli hodiny, dopiš čísla od 1 do 12 podle vzoru a hodiny si nějak slabě vybarvi pastelkami - třeba žlutě. Kolem hodin nakresli nějaký veselý a barevný obrázek pastelkami - v příloze je chlapeček na procházce s pejskem. Ukazuj si na hodinách čas - například použij delší špejli, která bude směřovat na 12 a kratší na 8 - bude to znamenat, že je 8 hodin ráno nebo také 8 hodin večer. Hodiny si schovej, protože si je pak doneseš do školy. Více v příloze.
Stáhněte si hodiny a kreativní tvoření!  
Odkaz na zábavná videa: VESELÁ VĚDA NA ZDRAVOTNÍ PRÁZDNINY - https://www.youtube.com/playlist?list=PLJHHveFosbSxQ22mUYx85bP9whyXRn42b 
 
Hudební výchova
Můžete si procvičovat písně, které zpíváme ve škole: Prší, prší, jen se leje., Travička zelená., Kočka leze dírou.
 
Tělesná výchova 
Domácí cvičení s dětmi - Atletická abeceda: https://www.youtube.com/watch?v=vSuJKVXPr14  
 
Doufám, že máte radost z toho, co všechno už umíte.
Věřím, že jste si Velikonoce užili ve zdraví a děkuji za krásné obrázky domácí přípravy, Vašich velikonočních vajíček a výzdoby. 
Pozdravuji Vás a těším se na Vás :)

Děkuji rodičům, že sledují webové stránky školy a e-mail. 
 
Paní učitelka Iva Králová