Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Pro žáky > První stupeň > 1. B > Učivo na týden od 14. dubna

Učivo na týden od 14. dubnaUčivo na týden od 14. dubna

 

Český jazyk
Písanka strana 21, 22 – nácvik velkého T. Malé už umíte. Písmeno začínáte od vrchní linky. Připravíte si takovou deštníkovou hůl. Zvednete ruku a dopíšete vrchní část. Při psaní slabik začnete písmenem T, ruku zvednete a připíšete další písmenko. Zde to nejde jedním tahem. Strany 23 a 24 jsou nepovinné, máte toho hodně.
Slabikář strana 58, písmeno Bb. Začněte kouzelnými brýlemi. Pokračujte do Školáka Pepy na stranu 82 (hory už aktuální nejsou, ale každá učebnice je trochu jinak vypracovaná, a ne vždy to sedí, jak se nám hodí). Vraťte se do Slabikáře na strany 58 – 61. Už byste měli číst plynule. Číst rovnou, klidně slabikovat, ale bez zadrhávání. Už bych měla i se zavřenýma očima poznat kde je konec věty. Měli byste klesnout hlasem a udělat menší pauzu. Pozor ale na melodii u vět, když se na něco ptáte. Tam je melodie jiná.
Písanka strana 25 – 27. Pokud by někomu písmenko nešlo, vezměte si nejprve velký papír a zkoušejte písmenka mnohokrát zvětšená. Můžete je nejprve trénovat třeba kreslením do písku, který si nasypete na plech nebo do krabice.

 

Matematika
Pracovní sešit strana 64, 65, 66, 67.
Na straně 65/5 – nezapomeňte, že můžete použít jen čísla z pyramid. Vždy vzniknou dva příklady na sčítání a dva na odčítání. Strana 66/2 – tam kde je okénko šedivé, nic nedoplňujete. Určitě uhodnete proč. Dole na straně 66 máte k doplnění další písmenko pro stranu číslo 3.

 

Prvouka
Učebnice strana 55, 56.
Vyzkoušejte si doma pokus s klíčením hrachu nebo fazole. Připravte si nízkou misku, do které položte vatu. Na vatu uložte semena. Zavlažujte semena mírně, aby vám neplesnivěla, ale nesmí ani vyschnout. Budu se těšit do školy na vaše vyklíčená semínka.

 

Anglický jazyk
Opakování předchozích lekcí. Vezměte si vystříhané kartičky, například čísla a ovoce. Vylosujte vždy z jedno číslo a jedno ovoce a zkuste správně pojmenovat one apple, three bananas, … Lekce měňte.