Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Pro žáky > První stupeň > 1. B > Učivo na týden od 27. dubna

Učivo na týden od 27. dubnaČeský jazyk

Na vrátnici bude současně s další matematikou připravena písanka číslo 4. Každý žák tam najde jednu. Vezměte si ji domů, brzy bude potřeba.

Tento týden nás čeká písmenko Ř. V Pepovi ho ale nenajdeme, tudíž jděte rovnou pracovat do Slabikáře – 68, 69, 70, 71. V Písance budete mile překvapeni. Psací ř pro vás nebude složité, protože už umíte r. Podívejte se na strany 35, 36 a 37. Vyzkoušejte ještě jednu formu opravy, kterou bych s vámi dělala ve škole. Když napíšete stránku v písance, poproste rodiče o kontrolu. Pokud rodiče někde najdou chybičku, chybějící čárku, háček, udělají vám na začátku daného řádku puntík. Možná dva, nebo tři – podle počtu chyb. Vy se podívejte na ten řádek a zkuste sami chybu najít a opravit.


Matematika

Jelikož postupujete rychle a strany ubývají, připravila jsem vám na vrátnici druhého stupně k vyzvednutí pracovní sešit matematiky 3. díl. Kdo budete mít cestu okolo, čekají tam na vás. Trochu zvolníme tempo, jinak budete muset už začínat učivo druhé třídy ????.

Tento týden se podívejte na strany 73, 74, 75. Kdyby byl s nějakým cvičením problém, budu na mailu. Klidně využijte papírové peníze a hrajte si na obchod. Střídejte si role.


Prvouka

Opakování na straně 59.

Strana 61. Před prvním cvičením si přečtěte, nebo se podívejte na pohádku Jak krtek ke kalhotkám přišel. Na obrázku máte čápa, a právě ten, se v pohádce také objeví. https://www.youtube.com/watch?v=736dA6EmCI8

Jaká další zvířátka byla v pohádce? Jak se od čápa liší? (Děti samy určitě zvládnou přijít na typické znaky ptáků.)


Anglický jazyk

Opakování předchozích lekcí.