Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Pro žáky > První stupeň > 1. B > Učivo na týden od 30. března do 3. dubna

Učivo na týden od 30. března do 3. dubnaČeský jazyk
Tento týden se vám představí nové písmenko. Začnete tedy nejprve ve Slabikáři na straně 48 – kouzelné brýle. Jakmile zjistíte, co v nich je, přejděte do Pepíčka na stranu 70. Věřím, že tam si poradíte bez pomoci. Další dny se vraťte do Slabikáře na straně 48 a každý den se věnujte jedné stránce (až do strany 53). V písance toho bude tentokrát o trochu méně. Trénovat budete strany 12, 13, 14, 15, 16. Věřím, že písmenko c, C vás trápit nebude. Už se moc těším, až uslyším, jak jste se všichni zlepšili ve čtení. Psaní věřím, že ani nepoznám co jste psali vy a co natiskli do písanky. Doufám, že na psaní perem už jste zvyklí a našli jste si to své oblíbené.

Matematika
Pracovní sešit 59, 60, 61, 62, 63.
Doufám, že toho není moc. Případně napište a učivo přizpůsobíme situaci. Tento týden si odpočinete od geometrie a budete se hodně věnovat nakupování. Pokud najdete papírové mince, možná by vám mohly pomoci. Pokud nenajdete, tak vím, že si je hravě vyrobíte. Pokud budete chtít na straně 62 počítat s opravdovými vajíčky, buďte opatrní ????. Pro cvičení 61/7 a 63/3 doporučuji vzít na pomoc korálky, pastelky, fazole, prostě cokoli vám pomůže. Věřím, že u posledních příkladů, už to zvládnete hravě. Velký pozor si dejte na straně 63/4, až budete pomáhat včelce do úlu!

 

Prvouka
Učebnice 53, 54.
Doufám, že se neleknete hned jak otevřete sešit. Ano, vidíte správně, matematika v prvouce. Tak budu držet palce, teď se uvidí, jak kdo trénuje. Jsem zvědavá, jaké oblečení dáte Otovi, protože počasí si s námi ještě docela dost hraje. Hlavně abyste věděli, proč tam co dáváte. Až se uvidíme, vysvětlíte mi, proč jste mu oblékli třeba kšiltovku, ale někdo třeba kulíška. Opět budeme mít v prvouce písničku, která se nám pak bude hodit do hudební výchovy. Já už ji umím, je z mé oblíbené pohádky Koloběžka první. Písniček je tam spousta, třeba se vám jich zalíbí více.


https://www.youtube.com/watch?v=UJmbN4MQkZA


Na nic nečekejte a pojďte zpívat také.


https://www.youtube.com/watch?v=d4AJ1FJ8bnc


Napadla mě během dneška
Kolo – kolo - koloběžka
Ta by stála za pokus
Polojízda – poloklus
Dospělí to neocení
Pro ně koloběžka není
Nemáte však ponětí
Co to bude pro děti!
To nás těší těší těší
Že nás pěší pěší pěší
Horkotěžko dohoní
Pěší strýček s pěší tetou
Když se před řidítky pletou
Tak se na ně zazvoní
Rec.:
Setkáme-li se s překážkou –
Ubrzdíme to podrážkou
Kdo neumí říditi –
Dá si octan hlinitý
Dá si octan hlinitý
Setkáme-li se s poruchou –
Dojdeme k cíli po rukou
Setkáme-li se s bahnem –
Okamžitě zahnem
Okamžitě zahnem
Kdo má hlavu těžkou těžkou
Ať to zkusí s koloběžkou
Štěstí se mu vrátí zpět
Kdo má vítr kolem uší
Komu srdce láskou buší
Toho baví baví svět
La-la lá-la lá-la la-lá …
Kdo má hlavu těžkou těžkou
Ať to zkusí s koloběžkou
Štěstí se mu vrátí zpět
Kdo má vítr kolem uší
Komu srdce láskou buší
Toho baví baví svět a-á
Toho baví baví svět a-á
Toho baví baví svět

 

Anglický jazyk
Lekce 13, strana 52 až 55. Využijte stranu 55, kde jsou skvělé náměty. Kdo má modelínu, vyrobí si vlastní dopravní prostředky, na čtvrtku nakreslí vlastní město a trénuje s nádhernou pomůckou. Kdo by chtěl, klidně mi může poslat na mail (michaela.sucha@zsvrsovicka.cz) fotku, jak se mu to podařilo. Budu se moc těšit. Vybarvení obrázků podle diktátu nechám na rodičích.