Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Pro žáky > První stupeň > 1. B > Učivo na týden od 4. května

Učivo na týden od 4. květnaUčivo na týden od 4. května

 

Český jazyk
Nové písmenko si necháme až na další týden. Procvičujte prosím dosud známá písmenka, vracejte se ve slabikáři k tomu, co už jste četli.
Dopište písanku číslo 3. Čeká vás velké písmeno K – http://pisanka.cz/1-trida/samostatna-pismena/psaci-k/ - zde najdete přesný postup psaní, můžete si stranu stáhnout a vytisknout. Další je písmeno E a poslední strana 40 je k tréninku vět. Nezapomínejte velké písmeno na začátku věty. Zadali vám zvířátka a vaším úkolem je dopsat co dělají nebo jaké zvuky vydávají.

 

Matematika
Matematika strany 76, 77. Podívejte se od začátku, zda neobjevíte nějaké nedodělané cvičení. Tento týden máte jen dvě stránky, ale někdo má ještě další díl na vrátnici, tak mu dáme čas k vyzvednutí. Kdo by měl zájem, podívejte se na tyto stránky https://www.matika.in/cs/#1. Najdete tam různé typy cvičení a matematických her.

 

Prvouka
Strana 62. Krásné téma Mláďata. Jakmile uděláte první čtyři cvičení, máte vedlejší stránku ke hře domino. Karty rozstříhejte a položte obrázkem dolů. Pořádně je zamíchejte. První hráč otočí kartu obrázkem nahoru a pojmenuje dvojici rodičů a mládě. Další hráč otočí kartu, pojmenuje dvojici rodičů a mládě a buď kartu přiloží, nebo si ji nechává, jestliže tam nepasuje. Pokud má hráč, který je na tahu u sebe kartu se správnými zvířaty, nebere si další z hromádky, ale hned ji přiloží. Hra končí po vyložení všech karet. Těším se, až si ji ve škole zahrajeme společně.

 

Anglický jazyk
Lekce číslo 15, strany 60, 61, 62, 63. K učení si vezměte oblíbenou hračku, plyšáka, lego panáčka a dělejte pokyny (nová slovíčka) společně s hračkou. Uvidíme, komu to půjde lépe. Před lekcí se trochu zahřejte s medvídkem, budete to potřebovat https://www.youtube.com/watch?v=Bp-rWsBpIUU.