Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Pro žáky > První stupeň > 1. B > Učivo na týden od 8. června

Učivo na týden od 8. červnaÚvodem Vám chci všem poděkovat za neskutečnou píli a spolupráci.

  • Komu by nedošel mail, který jsem odesílala 4. 6., dejte mi prosím v závislosti na tuto výzvu vědět, zda budete mít zájem, aby vaše dítě navštěvovalo ve druhé třídě školní družinu.
  • Vysvědčení bude rozdáváno 26. 6. Pokud si žáci pro něj osobně přijdou, musí mít s sebou čestné prohlášení a roušku. Rodiče do budovy prozatím nesmějí. Kdyby si žák pro vysvědčení nepřišel, donesu vám ho před školu, případně se domluvíme jinak.
  • Poslední moje prosba se týká probraného učiva. Byla bych vám moc vděčná za fotografie třeba tří posledních stránek v písance, v matematice, prvouce. Všechny učebnice a sešity dětem zůstávají, proto je od vás fyzicky nechci. Jestliže možnost fotky nemáte, budu ráda alespoň za krátkou zprávu o tom, jak se vám daří.
  • Pokud byste chtěli na vrátnici zanechat tělocviky a výtvarné potřeby z boxíku, dejte mi vědět a dohodneme se.

 

Český jazyk
Už minulý týden jsme začali ď, ť, ň – přidala jsem to tam ve středu. Slabikář – 84, 85, písanka – 20, 21, pracovní sešit 50, 51. Pracovní sešit nechám na dobrovolnosti. Pokud máte rychlejší tempo, určitě pracovní sešit ke slabikáři využívejte, nebo si ho nechte na opakování během prázdnin. Pokud si toho někdo nevšiml, není třeba se děsit, pracovní sešit můžete vynechat a v písance napsat každé slovo na řádek jen jednou.
Na týden od 8. 6. budeme pracovat ve Slabikáři – strany 86, 87, 88, 89, 90 (pokud stihnete 91, klidně se do toho dejte). Písanka strany 22, 23, 24, 25. Ve škole píší žáci slovo na řádek jen jednou, pak následuje moje kontrola a pokud je ve slově chyba, označím chybný řádek a oni slovo napíší znovu, správně.

 

Matematika
Minulý týden jsme po vypracování úkolů zkusili řešit jednoduché sudoku. Dají se dohledat zjednodušené verze, které jsou jen s čísly od jedné do čtyř. Nebojte se vyzkoušet a matematiku ozvláštnit. Neustále opakujeme rozklady čísel a počítání s přechodem přes desítku. Rozklad lze procvičit zde.
https://skolakov.eu/matematika/1-trida/scitani-a-odcitani-do-9/rozklad-cisel/priklady1.htm

Strany 8, 9, 10.

 

Prvouka
Strany 72, 73, 74.
V učebnici byly vložené papírové hodiny. Na začátku roku jsem je vyndala, aby se nepoztrácely. Pokud budete mít zájem, nechám vám je na vrátnici.

 

Anglický jazyk
Opakování. Hrajeme si na nakupování (ovoce, zelenina), kreslíme svůj dům a popisujeme vybavení pokoje, kreslíme příšerku (může mít tři oči, šest nohou – popisujeme a trénujeme části těla a čísla), … K opakování a k nácviku poslechu a výslovnosti můžete s dětmi shlédnout sérii krátkých videí, které jsme s dětmi měli na začátku hodin. Měli by už se lépe orientovat v příběhu a pochytit alespoň pár známých slovíček. Určitě už porozumí alespoň něčemu.
https://www.youtube.com/watch?v=3EllY8Yq-BI&list=PLIhCv3wSpU7PjN99pPkek4ZT1qrsPzVbb