Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Pro žáky > První stupeň > 2. A > Učivo na týden od 11. května

Učivo na týden od 11. květnaUčivo na týden od 11. května

 

Český jazyk- slovesa
Cílem tohoto týdne je děti seznámit se slovesy. Měly by vědět, co jsou slovesa, poznat je ve větě a nějaké sloveso umět vymyslet. Ze str. 92 si opíší nadpis a žlutý rámeček, ústně si projdou na straně 93 cvičení 2 a cvičení 6. Ze strany 93 si do sešitu vypracují cvičení 4 a vlnovkou ve větách podtrhnou slovesa. Vypracují cvičení 5a ze strany 93.
Psaní - děti vypracují str. 20,21. Na straně 20 je čeká hraní s číslem 100. Při psaní vět si připomenou, že věta začíná velkým písmenem a v tomto případě bude vždy končit tečkou.
Čtení- děti pokračují v četbě knížky, zapisují si ji do čtenářského deníku. Za ty, které jsem obdržela , posílám pochvaly!
Minulý týden si děti četly Týden, nyní je bude čekat Dvanáct měsíčků, které nalistují na straně 132. Vypracují si úkoly k textu. (Úkol 3 je dobrovolný).

 

Anglický jazyk- 18. lekce, str. 76.
Děti čeká doplňování slov do vět a přesmyčka.

 

Matematika- opakujeme násobení a dělení 2. Učíme se násobení a dělení 3.
Pro lepší pochopení opět doporučuji manipulaci s tím, co máte doma po ruce (kulička, kamínek, ….) Děti si vezmou do ruky například 15 předmětů a po jedné je rozdělují například do (5) mističek a pak postupně sčítají 3+3+3+3+3 zjistí, že rychlejší postup je 5.3 = 15 (5misek po 3). To samé u dělení – měly 15 kamínků, ty rozdělily spravedlivě po 3…. kolik použily misek? 15:3=5
Pracovní sešit je velmi hezky zpracovaný a návodný.
Děti si vypracují strany 50, 51, 52, 53.
Při násobení i dělení je důležité pochopit smysl, ale i znát a rychle používat spoje. Děti se zpaměti naučí tabulku násobení na str. 50cv. 4 a dělení na str. 51 cv. 2.
Geometrie- opakování, strana 79.

 

Prvouka- Hospodářská zvířata
Děti znají zvířecí rodiny prase, ovce a kozy. Tento týden k nim přidají ze strany 53 další dvě rodiny. Vypíší si, jak se jmenuje samec, samice a mládě a proč se chovají. (Kůň, tur domácí). Zápis si doplní obrázkem.
Pro zpestření si mohou zazpívat písničku Když jsem já sloužil.

 

15.května se slaví Den rodin, prožijte nejen tento den, ale celý týden v lásce a v pohodě.
Alice Matějková