Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Pro žáky > První stupeň > 2. A > Učivo na týden od 30. března do 3. dubna

Učivo na týden od 30. března do 3. dubnaČeský jazyk- slova se skupinami bě, pě, vě, mě.

 

Psaní skupin bě, pě, vě, mě by opět dětem mělo být známe, protože se s ním  setkaly již v 1.třídě a používají ho. Důležité je, aby si při psaní uvědomily, že slyší tři hlásky, ale píší dvě (bje- bě, pje- pě, vje-vě, mně-mě). Ústně si děti projdou na str. 85 cv.1, přečtou si žluté rámečky.  Do sešitu ČJ- Š si vypracují ze str. 85 cv. 2,3, ze str. 86 cv. 5,8. Str.86 cv. 7 dobrovolné.  

Psaníděti vypracují str. 10,11. (Na str. 11.bez úkolu Vytvoř slova citově zabarvená,...).

Čtení- děti pokračují v četbě oblíbené knížky, zapisují ji do čtenářského deníku. V čítance si děti přečtou příběh od M. Drijverové na str. 112,113 a odpoví si na otázky k textu.

 

Anglický jazyk- 16 lekce At play

Děti si upevňují znalosti z této lekce, vypracují str.69.

 

Matematika-novým učivem pro děti bylo odčítání s přechodem přes základ v oboru 0-100. Doufám, že se jim nové učivo daří. V tomto týdnu by ho měly upevňovat. Objeví se i procvičení sčítání s přechodem, práce se závorkami a porovnávání. Pracovní sešit str.26, 28, 29, 30, str. 33cv. 1,2. (Str.27 by již měly mít děti vypracovanou).

Geometrie- str.76.

 

Prvouka- Děti by s vaší pomocí nadále měly poznávat a určovat čas.

Dále si v knížce Já a můj svět přečtou str. 46- Jaro, květiny na jaře. Do sešitu Prvouka si zapíší základní informace o jaru. (Kdy začíná, jaké jsou jarní měsíce. Napíší si a nakreslí jarní květiny a u jedné květiny popíší- kořen, list, stonek, květ- viz učebnice).

 

Děti, když jsme doma, vzpomeňme si na Boba a Bobka, kteří si každé ráno, když vyskočili z klobouku, dali pěknou rozcvičku. Já jsem si je vzala za příklad, přidejte se také, ať se z nás během této doby nestanou lenoši na peci.

 

Milí rodiče, děkuji Vám za spolupráci a za vaši zpětnou vazbu.
Milé děti, držím Vám palce při plnění úkolů. Opatrujte se a buďte všichni zdraví.
Alice Matějková