Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Pro žáky > První stupeň > 4. A > Anglický jazyk 4. A

Anglický jazyk 4. AZávěr školního roku

Milí čtvrťáci,

jelikož už budete vracet učebnice anglického jazyka, zkuste si projít do konce alespoň letmo pracovní sešit. Během prázdnin opakujte, poslouchejte anglické pohádky, seriály a písničky a zkuste v nich pochytit známá slovíčka. Využívejte v minulosti poslané odkazy na procvičování. Prosím ještě o zaslání předem ohlášených stran, které budou jako jeden z dalších podkladů k hodnocení práce za druhé pololetí.

S kým se už neuvidím, tak přeji hezké prázdniny a budu se těšit na shledání v září.

 

Učivo na týden od 8. června

Lekce 26 – strany 54 a 55 (učebnice a pracovní sešit). Zápis slovní zásoby. Až budete doplňovat pracovní sešit, požádejte někoho z rodiny, aby vám ze strany 54 v učebnici četl text, který vy budete doplňovat na straně 55/5. Následně si ho zkontrolujete.
Pro opakování mnoha témat vám přikládám webové stránky k procvičování zdarma.
https://www.umimeanglicky.cz/ 
https://agendaweb.org/ 


Na mail michaela.sucha@zsvrsovicka.cz mi každý z vás do 16. 6. pošlete vyfotografovaný pracovní sešit strany 48, 51, 53, 55. 

 

Učivo na týden od 25. května

 

Začněte lekci 25 na stranách 52 a 53 – učebnice i pracovní sešit. Lekci si rozdělte na následujících 14 dní. Přepište si slovíčka a naučte se je, abyste porozuměli textu v učebnici. Pro učebnici strana 52, cvičení 4 přikládám pár dalších příkladů k pravidlům tvoření -ing tvarů. Přepište si je do sešitu.

Koncové e:

type typing
write writing
take taking
ride riding
skate skating

1 krátká samohláska před 1 souhláskou = zdvojujeme

swim swimming
sit sitting
clap clapping
put putting
run running

2 souhlásky = nezdvojujeme

drink drinking
turn turning
walk walking
bring bringing
sing singing

2 samohlásky před souhláskou = nezdvojujeme

sleep sleeping
read reading
eat eating
boil boiling
speak speaking

 

Učivo na týden od 18. května

Tento týden prosím opakujte doposud probrané lekce. Další nezačínejte. Doplňte to, co jste třeba vynechali, zkuste si nějaký diktát vět, poslechněte si anglickou písničku a zkuste zachytit známá slovíčka a přeložit si je. Zopakujte si základní slovíčka.
See you soon. Have a nice week.

 

Učivo na týden od 11. května


Lekce 24, strany 50 a 51. Zapište si novou slovní zásobu (moc toho není, většinu už znáte).
Do sešitu si přepište tabulku ze strany 50/4. Pište to klidně pod sebe a naučte se to společně s novými slovíčky.
Barevně si můžete rozlišit sloupce, ať víte, kde, co bylo.
Děkuji za milé maily co mi posíláte a chválím krásně vypracované sešity.

 

Učivo na týden od 4. května

Lekce 23, strany 48 a 49. Zapište si nová slovíčka do slovníčku.
Poslechové cvičení v učebnici 49/4 zkuste opravit dle sebe, jak myslíte, že je to správně. Do sešitu si přepište žlutou tabulku 49/5.
Pokud nastane problém, napište mi mail a můžeme cvičení zkontrolovat společně.

 

Učivo na týden od 27. dubna

Chci Vám nejprve ještě jednou poděkovat za zaslané úkoly. Skoro všechny byly na výbornou, jen jeden z vás měl přeložené jiné cvičení a jeden měl jen část.
Čeká vás opakovací lekce číslo 22, na stranách 46 a 47.
Měli byste ukázat, že test, by byl na jedničku. Pokud budete mít zájem, pošlete mi vaše vypracované strany 46 a 47 pracovního sešitu a já vám na oplátku zašlu pro kontrolu obě strany správně vypracované. 
Kdyby to bylo na známky (bylo by to bez cvičení číslo 4), potřebovali byste dohromady 41 bodů (6 – 18 – 4 – 7 – 6).
41 – 37 = 1
36 – 31 = 2
30 – 18 = 3
17 – 10 = 4
9 – 0 = 5

A ráda si přečtu, jak se máte, pokud připojíte krátký vzkaz.
S pozdravem,
M. S.

 

Učivo na týden od 20. dubna
 

Lekce 21, učebnice a pracovní sešit strany 44 a 45.
Lekci začněte písničkou, ve které si připomenete některá slovíčka týkající se ovoce https://www.youtube.com/watch?v=mfReSbQ7jzE.
Ani druhá píseň nesmí chybět. https://www.youtube.com/watch?v=RE5tvaveVak 

Nyní jste připraveni na lekci 21. Podívejte se nejprve na slovíčka, která si nezapomeňte přepsat do slovníčku. Jakmile zopakujete ovoce a zeleninu, další stránka přejde k číslům. A nyní se hodí písnička https://www.youtube.com/watch?v=bGetqbqDVaA. Projeďte si stranu 45 a dole si zapište slovíčka. Lekci protrénujte v pracovních sešitech.

 

Učivo na týden od 14. dubna

Minulý týden jste měli za úkol poslat mi na mail překlad jednoho cvičení z učebnice. Do velikonočních prázdnin mi přišel úkol jen jeden. Dotyčnou chválím.


Lekce 20. Učebnice a pracovní sešit strana 42, 43.
Proveďte zápis nové slovní zásoby. Pozor – v učebnici na straně 42 ve cvičení 3 je hned v první větě možná u někoho tisková chyba – opravte si větu Boil water in a big pan. Do školního sešitu si přepište fráze (žlutou tabulku) ze strany 43 cvičení 4 a fráze se naučte. Cvičení 5 doplňte s pomocí obrázků ze cvičení 6. Doplňte pracovní sešit strana 42 a 43.

 

Učivo na týden od 6. dubna

Lekce 19. Učebnice a pracovní sešit strana 40, 41.
Žáci si napíšou novou slovní zásobu. Přečtou si v učebnici na straně 40 cvičení 1 a zkusí si ho přeložit. Na straně 41 si přečtou cvičení 3 a na mail michaela.sucha@zsvrsovicka.cz mi napíšou překlad tohoto cvičení. Myslete na to, aby věty dávaly smysl.
Do pracovního sešitu doplňte na stranách 40 a 41 cvičení 1, 3, 4, 5, 6, 7.

 

Učivo na týden od 30. března do 3. dubna

Lekce 18. Učebnice a pracovní sešit strana 38, 39.
Žáci si zapíšou novou slovní zásobu. Podle učebnici nacvičí rozhovor 38/1 a budou schopni ve škole odpovídat na mé otázky ze cvičení. Telefonní číslo si mohou žáci vymyslet. Pracovní sešit 38/3 – pokud máte možnost zavolat kamarádce/kamarádovi, bude to skvělé. Pokud nemáte tu možnost, odpovědi si můžete vymyslet. Ve cvičení 6/prac. sešit si připomeňte tu píseň Do you like … Yes, I do. Zasmějete se a lépe si pak třeba zapamatujete, že když se ptám Do you …? Odpovídáte mi celou větou Yes, I do. x No, I don´t.

https://www.youtube.com/watch?v=frN3nvhIHUk

Očekávané výstupy: Žák dokáže anglicky říci svou adresu. Prokáže znalost předložek z minulé lekce při hledání správných fotografií a bytů.

 

Učivo na týden od 23. do 27. března

Lekce 17. Učebnice a pracovní sešit strana 36, 37.
Žáci si zapíšou novou slovní zásobu. Projdou si učebnici a do školního sešitu si přepíší žlutý rámeček na straně 36/4 a překreslí si obrázky s předložkami ze strany 37/6. Vše si procvičí v pracovních sešitech. Vytvoří na A4 plán svého bytu/domu a slovně ho popíší obdobně podle učebnice.
Očekávané výstupy: Žák anglicky popíše svůj domov. Umí používat předložky between, on the left, on the right, opposite. Dokáže doplnit do vět správný tvar slovesa mít (have/has – pracovní sešit 37/5).

 

Učivo na týden od 16. do 20. března

Lekce 16. Učebnice strana 34, 35.
Žáci si zapíší novou slovní zásobu, Zopakují si základní barvy. Procvičí si otázky typu Can you see red colour ? a odpovědi kladné i záporné.
Lekci si ověří v pracovním sešitu 34, 35.

Očekávané výstupy: Žák zná a umí napsat základní barvy. Spojí otázku se správnou odpovědí. Umí používat novou slovní zásobu. Přeloží do českého jazyka rozhovor na straně 34 v učebnici.