Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Pro žáky > První stupeň > 5. A > Učivo na týden od 18. května

Učivo na týden od 18. květnaUčivo na týden od 18. května

 

M: ZLOMKY- rozšiřující učivo; str. 92/6. Zapiš zlomky, 7. Počítej zpaměti, 8. Ve třídě je 24 žáků. Z … ., 9. Vypočítej
Výpisky ze zeleného rámečku zanes do sešitu
93/12 V potravinách zlevnili cenu zboží … .

VLA- DĚj (Čj- čtení, psaní):
Uč. VLA- Děj str. 32- 44 přečíst- střídej hlasité čtení s přednesem se čtením potichu. Výpisky ze str. 32- 44 najdeš v přiloženém souboru VLA- DĚJ str. 32- 44, zanes si je do sešitu+ vypracuj cvičení, v textu modrou barvou zvýrazněná. Zamysli se nad tím, jak si práci rozvrhneš. Je třeba, aby si se tomuto předmětu věnoval každý den (1nu vyučovací hodinu), a nebo alespoň 3x týdně. Najdi si svůj učební styl- „jak se co nejefektivněji věnovat školní přípravě“- (tzn. aby mi to zabralo co nejméně času a co nejvíce jsem se toho naučil, stihl).

VLASTIVĚDA-DĚJ 5.r. (str.32-45)

 

Pří: uč. str. 63- 68 Smyslová, Nervová, Rozmnožovací, Kožní soustava přečíst, výpisky k tématu ze str. 63- 68 najdeš přiloženém souboru ORGÁNOVÉ SOUSTAVY L. TĚLA; také doporučení pro zpracování do sešitu. Výpisky ze souboru ORGÁNOVÉ SOUSTAVY máš tímto hotové. Správně si postřehl- ad10. Kožní soustava- zpracuj jako poslední, doplň její uvedení na počátku tématu ČLOVĚK. Vývojová stádia člověka uděláme už spolu ve škole, ty jsi je pouze nadepiš. I v tomto předmětu hledej svůj učební styl, bude se ti to v dalších letech hodit.

Pří.5.r.ORGÁN.SOUSTAVY L.TĚLA

 

Čj- gramatika, tvarosloví:
52 IV. TVAROSLOVÍ, 1. SLOVNÍ DRUHY- přečíst
PŘEHLED SLOVNÍCH DRUHŮ si přepiš do sešitu a nezapomeň na závěr uvést poslední větu ze str. 52 „Pozor! Při určování … .“
53/6 a) Rozhodněte, kdy se jedná o předložku … .“ b) ústně
55/ 11a) Doplňte do vět vhodné spojky a čárky … .“ ÚSTNĚ
ČJ- In: b) Znáte pověst o svém městě nebo místě, kde žijete?- najdi si nějakou na internetu, shlédni ji jako audio nebo video nahrávku nebo si o ní přečti (můžeš i z knihy). Vyprávět si je budeme ve škole. Do sešitu ČJ si zanes pouze str. a číslo cvičení+ název pověsti, s tím v jaké formě ses s ní seznámil. Může ti jí vyprávět také někdo z rodiny (babička? děda?).

A kdo mi ještě neposlal recept na tvé oblíbené jídlo, nechť tak učiní!!!

 

S přáním všeho dobrého
Erika Schubertová