Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Pro žáky > První stupeň > 5. B > Učivo na týden od 15. června

Učivo na týden od 15. červnaČeský jazyk: Závěrečné opakování

Samostatná práce - pracovní sešit. 73/, 1, 2, 3, 4. 

                                    - pracovní sešit str. 75/ Vznik měsíce - napiš jako diktát
Čtení - čtení vlastních titulů – čtení s porozuměním

 

Matematika: Závěrečné opakování.

Samostatná práce - pracovní sešit str. 19/1, 2, 3, 4, 5, 6.

                                                             str. 20/1, 2, 3, 4, 5, 6.

                                                             str. 21/1, 2, 3, 4, 5.

 

Vlastivěda: Cestujeme po Evropě.

Povrch naší planety Země je tvořen pevninou a vodstvem. Víc než dvě třetiny povrchu Země jsou pokryty vodstvem. Vodstvo obklopující pevninu je spojeno v jeden velký světový oceán. Jeho součástí je pět oceánů: Severní ledový, Tichý, Atlantský, Indický a Jižní oceán. Nad hladinu světového oceánu vyčnívá pevnina. Pevnina netvoří souvislou plochu. Oceány ji oddělují na několik částí. Části pevniny nazýváme světadíly. Pevninskou část Země tvoří 7 světadílů. Největším z nich je Asie, dále podle velikosti následují: Afrika, Severní Amerika, Jižní Amerika, Antarktida, Evropa a Austrálie.

Obyvatelé Evropy využívají volný čas k poznávání jiných zemí a života jejich obyvatel. V Evropě bychom mohli nalézt několik oblastí, které jsou turisty nejčastěji navštěvovány.

Samostatná práce - učebnice str. 68, 69 - cestujeme po Evropě.

                                    - pracovní list Evropa.jpg

 

Informatika: Hudba a video - závěrečné opakování.

Zvuky a video mohou přinášet informace. Na internetu najdete hudbu a video, které můžete přehrát. Stačí si nasadit sluchátka, připojit je k počítači a můžete poslouchat. Sluchátka se musí zastrčit do správné dírky, aby hrála. Na počítači bývá často označena zelnou barvou. Je velice důležité nastavit správnou hlasitost.

Samostatná práce - Jestli máš sluchátka s mikrofonem, můžeš si vyzkoušet nahrát svůj hlas do počítače. V nabídce Start vyber Všechny programy, v Příslušenství najdi aplikaci Záznam zvuku a spusť ji. Připrav si svoji řeč: říkanka, vtip, nebo něco o sobě. Potom stiskni tlačítko Spustit záznam. Počítadlo začne ukazovat sekundy a ty můžeš mluvit. Až skončíš, stiskni tlačítko Zastavit nahrávání. Otevře se okno pro uložení souboru. Soubor ulož na plochu.

 

Moc zdravím a přeji krásné prázdniny:) 

Michaela Marešová