Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Možnost se zklidnit

Možnost se zklidnitAž filozofické odpovědi nabídla v krátkém rozhovoru třídní učitelka 3. B Ilona Voříšková. Mluví například o jednom velkém pozitivu současného režimu: "Můžeme se zklidnit a konečně se dosyta vyspat."

 

Co vám přinesl současný způsob života?

Ilona Voříšková: Zisky i ztráty, plusy i mínusy zároveň. MUSÍME pořád sedět doma, ale naproti tomu MŮŽEME klidně pořád sedět doma. NEMUSÍME vůbec chodit do školy, ale naproti tomu NESMÍME vůbec chodit do školy. MŮŽEME trávit spoustu času s rodinou, ale naproti tomu NESMÍME ani chvíli pobýt s našimi ostatními blízkými. MŮŽEME doma dělat, co nás napadne, ale přitom ani náhodou NEMŮŽEME zvládnout všechno, co nás napadá. A tak by se dalo pokračovat ještě dlouho. Naštěstí je tu ovšem jedna věc, která snad přináší jen velký zisk: MŮŽEME se zklidnit a konečně se dosyta vyspat.
 
Našla jste čas na něco, co jste už dlouho odkládala?
Mám asi víc času na rodinu, dům a zahradu, i blízkou přírodu a knížky, ale naštěstí došlo i na dlouho odložené uspořádání všemožných papírů a úředních listin. Tedy až po zábavnější probírce šatníku a botníku...

 

Další rozhovory a články najdete v mimořádné online verzi školního časopisu sChOOL sChOOL DOMA 2020