Úvod > Škola > Aktuality > Důležité pokyny ke škole v přírodě a lyžařskému výcviku

Důležité pokyny ke škole v přírodě a lyžařskému výcviku

20181130235636.jpeg

Co si zabalit s sebou na školu v přírodě a na lyžařský výcvik? Jaké dokumenty odevzdat předem třídnímu učiteli?

Místo konání: Horský hotel, Černá hora 145, 542 25 Janské Lázně
Datum konání: 8. až 15. prosince 2022
Sraz: před školou v 8.00 (Informace o příjezdu na budou na webových stránkách a dveřích školy.)
Návrat: před školu cca 11.30 (Prosíme o dochvilnost, dítě si osobně převezměte.)
Vedoucí výjezdu: Mgr. Jana Volfová
Kontaktní telefon: 734 353 571

Předem je třeba třídní učitelce/třídnímu učiteli odevzdat:

• Prohlášení zákonných zástupců dítěte s datem 8. 12. 2022 – tzv. “bezinfekčnost“
  • Potvrzení o zdravotní způsobilosti – potvrzuje lékař, platí dva roky (může končit posledním dnem pobytu na horách)
  • Potvrzení o odborném seřízení vázání nebo čestné prohlášení rodičů o odborném seřízení vázání – týká se těch, kdo jedou na lyžařský výcvik
  • Důležitá sdělení o dítěti (upozornění na zvláštnosti v chování, na alergie a jiná specifická onemocnění nebo omezení)
  • Telefonní čísla na rodiče v době konání výjezdu
  • Podepsané osobní léky na dobu pobytu s rozpisem užívání (např. kinedryl na zpáteční cestu) - dítě nesmí mít žádné léky u sebe

Při balení doporučujeme:

• Myslete na proměnlivost zimního horského počasí a na aktivity dětí na sněhu.
  • Věci opatřete podpisem nebo značkou.
  • Dopřejte dětem balit s vámi, ať vědí, co si vezou s sebou.
  • Zavazadla čitelně označte – je třeba na cedulku napsat jméno, školu, třídu, adresu.

Na cestu a do autobusu:

• Oblékněte zejména teplou čepici, nepromokavé rukavice a nepromokavé boty, přes kalhoty šusťáky, které v autobuse svléknete. Jedeme do hor a je pravděpodobné, že půjdeme pěšky sněhem!
  • Do batohu (použitelného dále na výlety) zabalte jídlo na cestu (začínáme obědem), láhev či termosku s pitím (použitelnou dále na výlety), sáčky pro případ nevolnosti, dle potřeby kinedryl, dále kapesníky, vlhčené ubrousky na ruce a přezůvky do hotelu.

Povinné vybavení pro lyžařský výcvik:

• odborně seřízené sjezdové lyže + hole - vše v podepsaném obalu na lyže
  • lyžáky – rovněž v podepsaném obalu (doporučujeme doma trénovat obouvání a zapínání)
  • lyžařská helma - překontrolujte velikost, utažení, aby dobře seděla
  • kukla nebo tenká bavlněná čepice pod helmu
  • lyžařské brýle

Povinné vybavení pro školu v přírodě (platí i pro lyžařský výcvik):

• kluzák (nejlépe z měkké, pružné hmoty)
  • sluneční brýle, tyčinku na rty + krém do mrazu s UV faktorem
  • teplé nepromokavé oblečení, tzv. „oteplováky“ (více sad), doporučujeme impregnovat
  • 3x rukavice (nepromokavé, ne vlněné) – tenké rukavičky jsou dobré do lyžařských rukavic – dle osobní zkušenosti a uvážení
  • 2x dobré nepromokavé pohorky nebo sněhule
  • 2x čepice, šátek, šála apod.
  • trika s dlouhým rukávem, roláky, svetr - mikina pod bundu (termo oblečení)
  • teplé ponožky, podkolenky, punčocháče, spodky, termo prádlo

Doporučujeme:

• sušák do bot

Vybavení do hotelu:

• domácí pohodlné oblečení + domácí obuv
  • spodní prádlo, pyžamo
  • hygienické potřeby (mýdlo, šampon, kartáček na zuby, pasta a kelímek, hřeben, krém, balzám na rty apod.)
  • ručníky, kapesníky, pytel na špinavé prádlo
  • drobné hry, kniha, dobře vybavený penál, blok, lepidlo, pastelky, fixy apod.
  • pálky a míčky na ping-pong
  • pomůcky pro výuku budou dětem upřesněny před odjezdem

Důležitá upozornění

• Na výjezdu mimo školu platí Školní řád naší školy, dále pravidla pro pobyt v hotelu!
  • Vaše dítě bude před odjezdem seznámeno s 10 pravidly chování na sjezdových tratích podle FIS, dále s pravidly Horské služby pro pobyt v horách a je povinno pravidla dodržovat!
  • Je nutné prohlédnout dětem hlavy. Zavšivení je důvodem k okamžitému ukončení pobytu.
  • Zákonný zástupce dítěte si je vědom, že při onemocnění (zranění) dítěte si je převezme do domácího ošetřování. K Horskému hotelu lze vyjet pouze lanovkou!
  • Odhlaste dětem školní obědy.
  • Stravování začíná obědem, končí snídaní, plná penze, zabezpečen celodenní pitný režim.
  • Kapesné dle uvážení – ve vlastní peněžence, na osobní zodpovědnost.
  • Cennosti, mobily, elektronické hry atd. si dítě veze s sebou na vlastní zodpovědnost, škola za ně odpovídat nebude. Proto raději ponechejte doma.
  • Potěší nás drobné předměty či sladkosti pro děti na odměny v soutěžích, předejte prosím třídní učitelce/třídnímu učiteli předem ve škole. Děkujeme.
  • Věříme, že budeme mít hodně sněhu, sluníčka, dobré nálady a že nedojde k žádným zraněním. Těšíme se!