Úvod > Škola > Aktuality > Informace k zápisu žáků z Ukrajiny

Informace k zápisu žáků z Ukrajiny

IMG_20200828_143017 (1).jpgNabízíme informace pro rodiče ukrajinských dětí k podávání žádostí o přijetí k povinné školní docházce pro školní rok 2022/2023. Jaké náležitosti jsou potřeba?

Tato informace se vztahuje pouze pro rodiče (zákonné zástupce), kterým byla poskytnuta dočasná ochrana v souvislosti s válkou na Ukrajině. Prokazuje se vízovým štítkem nebo záznamem o udělení dočasné ochrany.

Žádosti se přijímají v budově základní školy na adrese U Vršovického nádraží 950/1, Praha 10, v kanceláři ředitelky školy, a to ve dnech:

• středa 24. 8. 2022
  • pondělí 29. 8. 2022
  • úterý 30. 8. 2022

vždy od 8 do 10 hodin.

Rodiče (zákonní zástupci) jsou povinni předložit tyto dokumenty:

Законні представники зобов’язані подати такі документи:

1. žádost o přijetí k základnímu vzdělávání (nemůžete-li si vytisknout, žádost lze vyzvednout osobně v základní škole),
  2. pas dítěte,
  3. vízový doklad dítěte (při jiném než osobním podání se předloží kopie dokladu, která se založí do spisu),
  4. potvrzení o zdravotním pojištění dítěte,
  5. rodný list dítěte,
  6. nájemní smlouva dokazující místo bydliště.

Nejste-li si jistí spádovostí, můžete si ji zkontrolovat zde:

www.zsvrsovicka.cz/spadova-oblast