Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Na prvním stupni vládne pohoda

Na prvním stupni vládne pohodaIMG_20200528_090157.jpgTento týden začala prezenční výuka na prvním stupni - tedy pro toho, kdo o ni měl zájem. Část dětí stále pokračuje v distanční výuce.

Možnost vrátit se do školy si nenechal ujít Viktor z 5. B. "Doma jsem se sice poctivě učil, ale ve škole je to lepší, protože nám paní učitelka všechno vysvětlí," prozradil. Tento týden prý hlavně opakují a kontrolují domácí práce. Zatím se dostali k českému jazyku, hodně čtou, vrhli se i na vlastivědu a matematiku, která Viktora baví nejvíc. A co říká na nařízení nosit roušku, když jsou děti ve skupince? "Na roušky jsem si už zvykl, ale nejdřív to nebylo nic moc." Za setkání s kamarády to prý ale rozhodně stojí.

Výuku v komorní atmosféře si pochvaluje i třídní Michaela Marešová: "Je to pohoda, děti jsou klidné a šikovné, všem se nám pracuje skvěle," shrnula první týden výuky v lavicích. 

Zvireci skola 1..jpg


Do školní docházky se vrhl i Ondra ze 3. B, který v minulých týdnech všechny oslnil svými zvířecími fotkami v projektu ŠKOLA DOMA. Popularitu získal nejen on, ale i jeho plyšoví studenti Brumbál, panda Paddington, Marx i Max. Vysvětlil nám úskalí jeho domácí školy: "Brumbálovi nešla matematika, neumí totiž sčítat pod sebe. Paddington zase nechápal pády. Marx nerozuměl rozdílům mezi živou a neživou přírodou a pletl si kámen a kosatec. A Max prostě nerozumí anglicky," zavtipkoval Ondra.

Byť si myslí, že doma možná zvládl víc práce než ve škole, moc rád se vrátil do role žáka a v pondělí 25. května nadšeně vystartoval zpátky do lavic. "Nejvíc mi chyběli kamarádi," svěřil se. "Moc jsem se na všechny těšil."