Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Píše se o nás...

Píše se o nás...269762058_713766163346246_2621894499371606794_n.jpgCelorepublikový úspěch našeho časopisu sChOOL se promítl i do masmédií. Co se o nás píše? Například v deníku Metro vyšla zprávička na obrázku vpravo a celá Praha 10 nám v prosinci 2021 takto pogratulovala k celostátnímu vítězství:

 

Základní škola U Vršovického nádraží dosáhla dalšího významného úspěchu. Její sChOOL ovládl celorepublikové kolo Soutěže školních časopisů, čímž navázal na svoje tři roky staré prvenství. Škola, kterou zřizuje MČ Praha 10, navíc významně bodovala i se školními novinami NÁSTUPIŠTĚ, ty skončily dvanácté. Celkem se klání účastnilo 159 titulů z celého Česka, hodnotila je Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně.

 

„Když jsme v září 2018 s partičkou nadšenců časopis sChOOL zakládali, o podobných úspěších jsme pouze snili. Tehdy jsme články psali ´na koleně´ a nikdo od nás nic moc nečekal. Teď máme nastavenou vysokou laťku, super grafiku, vtip a šmrnc berou čtenáři jako samozřejmost,“ hodnotí Alena Bartošová, koordinátorka školních médií a žákovského parlamentu, která stála za vznikem časopisu.

„Při pohledu zpátky, na první čísla sChOOLu, vidím ohromný posun. V grafice, v obsahu, ve všem. Jsem strašně rád, že na něm můžu dělat, a vím, že až odejdu ze základky, bude mi to hrozně chybět," přidává se Adam Kabát z 9. A, jeden ze zakladatelů časopisu.

Přečtěte si celý článek zde:

praha10.cz/mestska-cast/aktualne/

 

Další mediální výstupy najdete zde:

www.zsvrsovicka.cz/v-mediich