Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Po prázdninách už bez roušek a respirátorů

Po prázdninách už bez roušek a respirátorůIMG_20220308_100403.jpgJeště minulý týden jsme absolvovali celoškolní turnaj ve společenských hrách s rouškami. Nyní se opatření se rozvolňují a po prázdninách už se sejdeme bez roušek a respirátorů.
 
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy nás informovalo, že vláda schválila mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví. Tím se od 14. března 2022 ruší ve vysoké míře povinnost nosit ochranný prostředek ve vnitřních prostorech budov. Povinnost nosit ochranný prostředek tak zůstává pouze v prostředcích veřejné dopravy, ve zdravotnických zařízeních a ve vybraných zařízeních sociálních služeb. 

Ruší se tedy mimo jiné plošně povinnost nosit ochranný prostředek ve školách a školských zařízeních, a to jak pro děti, žáky a studenty, tak pro zaměstnance či třetí osoby nacházející se v škole či školském zařízení. Nikdo tedy není povinen ve škole nebo školském zařízení nosit ochranný prostředek.