Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Rok Jiřího Koláře - naše škola v centru dění

Rok Jiřího Koláře - naše škola v centru děnístažený soubor.pngMČ Praha 10 si v průběhu roku 2022 připomíná výročí 20 let od úmrtí Jiřího Koláře. Významný český překladatel, dramatik, básník a výtvarník totiž žil a tvořil na Desítce. Tematickými roky desátá městská část svým obyvatelům postupně představuje významné osobnosti kultury spjaté s jejím územím. Rok 2020 byl takto věnovaný spisovateli Karlu Čapkovi, rok 2021 pak architektovi Janu Kotěrovi.

Více o Jiřím Koláři

 

Jak naše škola vstoupila do Roku Jiřího Koláře? Zástupci žákovského parlamentu byli u toho, když se park před školou slavnostně přejmenoval na Park Jiřího Koláře. Pár týdnů poté parlamenťáky pozvala MČ Praha 10 do Muzea Kampa na výstavu výtvarných prací Jiřího Koláře. Koláže inspirované Kolářovou tvorbou si můžete prohlédnout ve vestibulu druhého stupně.

Jaké další akce nás čekají?

 

Předání čestného občanství in memoriam

Čtvrtek 19. května, 11:00, Park Jiřího Koláře
Ocenění od zástupců MČ Praha 10 si převezme synovec manželky Jiřího Koláře pan Martin Helcl.
 

Rozhovory o Jiřím Koláři a jeho tvorbě

Čtvrtek 26. května, 18:00, ZŠ U Vršovického nádraží
Tematická beseda pro odbornou i laickou veřejnost.
Více o akci
 

Výstava ve veřejném prostoru Jiří Kolář v dekádách – osobnost a tvorba

Červen–prosinec 2022, Park Jiřího Koláře
Vernisáž: 21. června od 14:00

Více o akci