Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Rozhodnuto: Od května jen čtyři pracovní dny místo pěti

Rozhodnuto: Od května jen čtyři pracovní dny místo pětiprvni schuzka parlamentu zari 2020.jpgČeská republika bude první zemí v Evropě s čtyřmi pracovními dny. I díky naší škole. Jak je to možné?

 

Pan prezident Miloš Zeman se chystá připojit pátek k víkendovým dnům. Už od 1. 5. 2021 budeme mít oficiálně čtyři dny pracovní a tři dny víkendové. 

Skvělé na tom je to, že prezident tak rozhodl na základě dopisu, který mu zaslali žáci z žákovského parlamentu ZŠ U Vršovického nádraží v Praze. Popsali v něm podrobně důvody své žádosti a případná pozitiva tohoto opatření.

Prezident po dlouhé úvaze a po poradách s ekonomickými poradci dospěl k názoru, že změna by byla možná, pokud by se počet pracovních a vyučovacích hodin zvýšil o jednu hodinu navíc, aby neutrpěla ekonomika země. Uvádí se, že ekonomika zřejmě klesne o dvě procenta, zato morálka a spokojenost obyvatel se zvýší mnohonásobně. Což je to nejdůležitější.

Toto prvenství v EU zvedá hlavy a ostatní země o zavedení této novinky již také usilují.

 

Apríl! Článek vznikl v rámci mediální výchovy,
kde se žáci věnovali tématu fake news.

Věříme, že se tato nevinná aprílová
mystifikace nikoho nedotkne.
Novinářskou kachnu vypustil: Gregor Hoffert ze 7. B