Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Pro žáky > Aktuality > Šesťáci se stmelovali

Šesťáci se stmelovaliD43940D0-C572-4EDE-AB55-CD0DCB985478.jpegHned na začátku školního roku se šesté třídy zúčastnily stmelovacího kurzu, kde byla příležitost seznámit se s novými spolužáky i se svými třídními učitelkami. Kam šesťáci vyrazili a jaké hry byly nej?

 

Šesťáci se během tří dnů postupně podívali vlakem do minizoo v Chuchli, na dětské hřiště v Hostivaři a na louku do Zbraslavi, kde si dokonce někteří otužilci máchali nožky ve Vltavě. Nové zážitky popisuje Lenka Vašíčková, třídní 6. A: „Děti nejvíc bavilo podbíhání lana, hra na stavební firmu a letadla v mlze. Oceňuji, že doopravdy spolupracovaly a hrály týmově." 

„Myslím, že tyto tři dny pro mě i děti byly důležité,“ hodnotí Anna Mazánková, třídní 6. B. „Poznali jsme se za jiných okolností než ve školních lavicích. Pro děti to znamenalo víc možností mezi sebou komunikovat a navázat hezké vztahy,“ shrnuje. 

 

VLAJKA A PRAVIDLA

Na závěr celého stmelovacího kurzu si účastníci vytvářeli svou třídní vlajku a třídní pravidla. „Bylo hezké pozorovat, jak se děti vrhly do společného výtvoru. Vlajku i pravidla jsme si vyvěsili ve třídě, abychom oboje měli stále na očích,“ popisuje češtinářka Mazánková, která je prý rozhodně ráda, že s třídou výlety podnikla. I dějepisářka Lenka Vašíčková kurz oceňuje: „Určitě mi dal příležitost děti poznat, ve školních lavicích by se mi to tak rychle nepodařilo.“

 

BÝT TŘÍDNÍ UČITELKOU

Obě pedagožky patří mezi nejmladší v pedagogickém týmu a třídními učitelkami jsou letos vůbec poprvé. Jaké jsou jejich první dojmy z třídnictví? „Zatím se stále rozkoukávám a nestačím se divit, co všechno je potřeba mít pod palcem,“ hodnotí Anna. „Musím říct, že obdivuji kolegyně, které vše zvládají s úsměvem na tváři." I Lenka mluví o náročných požadavcích, které jsou na třídního učitele kladeny, zmiňuje hlavně administrativní záležitosti nebo téměř každodenní komunikaci s rodiči: „Práce mi připadá v mnoha ohledech kreativní a velice bohatá na podněty, ale musím říct, že třídní učitel se rozhodně nenudí!“

 

Více fotek ze stmelovacího kurzu najdete ve FOTOGALERII.