Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Škola se pyšní novým logem

Škola se pyšní novým logemZS_SKOLA_FINAL.jpgPod vytvoření nového loga se podepisuje žákovský parlament. „Vzhledem k poloze školy jsme do školního loga chtěli vnést buď téma nádraží, vlaků, kolejí, nebo do jeho podoby nějakým způsobem promítnout ikonickou budovu školy, která v roce 2020 oslavila devadesáté výročí svého fungování,“ popisují členové žákovského parlamentu. 

Graficky zdatné děti prověřily několik aplikací zaměřených na tvorbu loga a zkoušely různé varianty. „Do tvůrčího procesu se zapojily také rodiny členů parlamentu, což je také obrovsky cenné. A tak se nakonec na finálním návrhu výraznou mírou podílel profesionální grafik, strýc jedné z aktivních členek parlamentu. Vítězné logo, které schválil parlament a vedení školy, se tedy chlubí právě siluetou školní budovy, jež je jednou z dominant pražských Vršovic. V barevném provedení logo ladí se školním webem – jak typem písma, tak modrooranžovou kombinací.

Více informací si přečtete v únorovém čísle školních novin NÁSTUPIŠTĚ.