Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > "Učitelé nezahálí," říká třídní 1. A Iva Králová

"Učitelé nezahálí," říká třídní 1. A Iva KrálováPrvní ze série rozhovorů s našimi pedagogy. Jak učitelé vnímají současný mimořádný režim? A čemu se věnují ve svém volném čase? Třídní učitelka 1. A Iva Králová rozhodně nelenoší! 

 

Je podle vás učení na dálku pro prvňáčky náročné?

Iva Králová (třídní 1. A): Tato situace pro ně rozhodně není jednoduchá. Jsou to ale šikulky a neztrácejí úsměv. Jsou na počátku a učí se číst, psát, počítat, a potřebují tedy pomoc. Člověk musí být flexibilní, musí se umět vcítit do situace prvňáčků a jejich rodičů a musí přizpůsobit výuku na dálku tak, aby bylo vše srozumitelné. Musíme si s tím prostě nějak poradit, protože jak určitě víte - zdraví je to nejdůležitější. Jsem člověk, který se snaží vidět na všem negativním i to pozitivní. Je to o spolupráci a dobré vůli.

 

Máte v tuto chvíli čas věnovat se svým koníčkům?

Kdo si myslí, že práci mají jen děti a učitelé zahálí, ten se rozhodně mýlí. Ona ta příprava plánů, výroba pracovních listů a procvičování, hledání užitečných videí a odkazů, odpovídání na emaily, administrativa a další věci - vše to zabere dost času.

 

Jak relaxujete?

Doma je pořád co dělat. Určitě nejsem sama, kdo se vrhl na jarní úklid a začal třeba častěji cvičit. Miluji vaření, takže to je pro mě relax. No a nesmím zapomenout na zdravotní procházky v přírodě: Kdo by nemiloval, co umí jaro v přírodě vykouzlit za krásy!

 

Iva Králová pro vás připravila koláž obrázků svojí "domácí školy":

Koláž k otázkám.jpg