V úterý 21. dubna navštívila třída 4. A Národní galerii, kde se zúčastnila edukačního programu v rámci stálé expozice. Žáci měli možnost seznámit se s výtvarným uměním od 19. století až po současnost a vidět díla českých i světových umělců. Expozice představuje různé umělecké směry, techniky a způsoby vyjádření a nabízí pohled na vývoj umění v širších historických souvislostech. Součástí programu byla také práce s vybranými uměleckými díly, diskuse nad jejich významem a vlastní výtvarná aktivita. Žáci si tak mohli vyzkoušet, jak přemýšlet o umění a jak jej interpretovat.
Foto a text: Kamila Brettschneiderová
U Vršovického nádraží 950/1
101 00 Praha 10 – Vršovice
Po - Pá 7:30 - 9:30 12:30 - 13:30