Žáci 3. B a 5. A ve středu oslavili Den Země návštěvou místa, které mělo - jako jedno z prvních - za úkol centrálně zásobovat vodou Vršovice, Nusle a Michli. Pan průvodce odemkl areál kolem krásné věže od slavného architekta Kotěry a žáci si mohli prohlédnout přízemí věže, strojovnu i sklepení, ve kterém bylo na začátku 20. století uchováváno obrovské množství vody pro deset tisíc lidí. Dále se žáci přesunuli k vodárně v Podolí, která dodnes slouží jako záloha pitné vody pro Prahu. Před ní obdivovali namalovaný pohled na to, co se skrývá pod povrchem, a vydali se podél Vltavy a loděnice (nejstarší sportovní stavby v Praze) na Výtoň. Cestou pozorovali život na vodě: parníky, přívoz, veslaře, několik rodin nutrií s mláďaty nebo labuť sedící na vejcích. Důležitost vodních staveb a vody mohli vidět na každém kroku.
Foto: Monika Tchoruk a Vania Pravica, text: Monika Tchoruk
U Vršovického nádraží 950/1
101 00 Praha 10 – Vršovice
Po - Pá 7:30 - 9:30 12:30 - 13:30