Úvod > Kontakty > Představujeme náš tým > Naši asistenti

Naši asistenti

IMG_20220303_095706 (2).jpgLucie Grötschelová

asistentka pedagoga v 1. A, učitelka anglického jazyka na prvním stupni

Do naší školy jsem nastoupila v září 2021, a tím jsem si vlastně splnila sen. Mým snem bylo pracovat s dětmi. Děti jsem vždy měla ráda a přála jsem si tak velkou rodinu, ale protože mou původní profesí byla stewardka Českých aerolinií, mateřství jsem odkládala a nakonec mám jen jednoho syna (ten rovněž navštěvuje naši školu, je členem žákovského parlamentu a dělá mi velkou radost) - a já se tak svým nástupem na pozici asistentky mohla obklopit dětmi, které to potřebují a kterým mohu předat něco málo z mých zkušeností a znalostí.

Je mi velmi blízká logopedie, protože jsem vyrůstala v prostředí, kde logopedie byla běžnou součástí života rodiny, moje nevlastní maminka totiž pracovala jako speciální pedagog a dodnes logopedii vyučuje.

Každý den se těším z radosti, bezprostřednosti a pokroků našich dětí, které mě naplňují. Mám to štěstí, že kolektiv pedagogů a všech pracovníků naší školy je velmi přátelský a všichni si dovedou vzájemně pomáhat, a proto si o radu a pomoc nebojím říci - i já a tak se stále učím novým věcem. Mým největším přáním je, aby naše děti byly šťastné a rády chodily do školy.

hodis (2).jpgRadek Hodis

asistent pedagoga ve 3. A, vrátný na prvním stupni

Jak asistentská práce, tak práce vrátného mi přináší spoustu nových poznatků - ve třídě s žáky, na vrátnici především s rodiči. Na práci s dětmi mě baví hlavně jejich bezprostřednost a bezelstnost. Také možnost je ovlivňovat a pomoci jim. Snažím se o pozitivní přístup při všech činnostech. Prvořadé je pro mě porozumět druhým, vcítit se do potřeb dětí.

Ve volném čase aktivně sportuji, plavu a závodím v ledové vodě, v létě se věnuji dálkovému plavání. Taky rád čtu, můj oblíbený autor je Jack London, moje oblíbená kniha je Tulák po hvězdách. Řídím se mottem: "Není důležité, co řekneš, ale jak to řekneš!"

karlicky (2).jpgTomáš Karlický

asistent pedagoga ve 2. B

Každý den ve škole s žáky je jiný, a to mě baví. Mám radost, když se dílo daří, a nemyslím tím jen pěknou známku z písemky, ale třeba nově vzniklá přátelství dětí ve školní družině.

Líbí se mi, když trpělivý pedagog s nadhledem a bez předsudků umí propojit vyučované předměty něčím konkrétním a praktickým, zkrátka "ze života". Nejdůležitější je, dle mého, mít rád děti - vždyť něčí děti jsme všichni.

Rád fotografuji, čtu, podporuji ve studiu indickou dívku Arockii Jenith a věnuji se našemu psovi Tesse, kterou jsme adoptovali z útulku. A mé oblíbené motto? Jako první mě napadá: "Klidné moře z tebe neudělá zdatného námořníka."

kramska.jpgAlena Krámská

asistentka pedagoga ve 4. B, lektorka kroužku kreslení

Role asistenta pedagoga a práce s dětmi mě velice baví, naplňuje a stále vzdělává. Jsem při ruce dětem, které právě potřebují podpořit v zadaném úkolu nebo pouze ujistit, že dělají vše správně. Působím ve čtvrtém ročníku a myslím si, že si mě děti oblíbily. To mi dodává potřebnou energii na další práci s dětmi. Doprovázím je na různé volnočasové aktivity a doučuji potřebnou látku.

Děti jsou pro mě zdrojem energie, miluji jejich tvořivost plnou bohaté fantazie. Mým velkým snem je dostudovat obor speciální pedagogiku, věnovat se dětem co potřebují speciální přístup a na závěr mít svou třídu plnou roztomilých prvňáčků a otevřít jim tak bránu do světa vzdělání. Těším se na jejich první velké úspěchy v poznávání písmen a číslic. Chci být pro ně ta, za kým mohou kdykoliv přijít a poradit se.

Mám ráda vše, co se týká kreativní tvorby, běh v přírodě, v létě čerpám energii ze sluníčka, pláže a moře. Když si potřebuji odpočinout, sednu na kolo a jedu několik desítek kilometrů přírodou.

Život si neumím představit bez mé rodiny, která je mi ve všem podporou, bez přátel, sportu, ale také bez našich tří čivav, které jsou naše každodenní radost a  zažijeme s nimi hodně legrace.

suchomelova (2).jpgVěra Suchomelová

asistentka pedagoga v přípravném ročníku

Jako máma dvou dětí jsem pochopila, že smyslem mého života jsou právě děti. Jakékoliv a odkudkoliv. Práce a společné chvíle s nimi, mě velice baví a naplňuje.

Na dětech mám ráda jejich opravdovost a originalitu. Každé je jiné, a přesto stejně senzační. Myslím si, že je důležité být jim oporou a ke každému z nich volit individuální přístup. Řídím se mottem: „Nestačí podat pouze pomocnou ruku, je třeba darovat i kus srdce."

Volný čas nejraději trávím s mojí rodinou. Také ráda háčkuji a zahradničím.

petr (2).jpgMarie Petrů

asistentka pedagoga v 7. B, učitelka anglického jazyka na prvním stupni

Baví mě dětská bezprostřednost a upřímnost. Někdy dětem závidím jejich energii. Nerada děti trestám, vždy jim nabídnu možnost situaci napravit. Snažím se pochopit dětskou dušičku, vzpomenout si, co jsem cítila já, když jsem byla dítě.

Ve svém volném čase ráda chodím po horách se svou rodinou a psem. Baví mě pěstovat vše, co roste, kvete a plodí.