Úvod > Kontakty > Představujeme náš tým > Naši učitelé na 1. stupni

Naši učitelé na prvním stupni

WhatsApp Image 2023-04-21 at 16.46.37 (5).jpegKamila Brettschneiderová

třídní učitelka 4. B

Práce s dětmi je pro mě velkou zábavou, ale také velkou zodpovědností. Baví mě děti učit nové věci a nejradši mám ty momenty, kdy původně nechápající dítě najednou danou věc pochopí. Zajiskří mu v očích a vytvoří se mu na tváří úsměv. A to je ta nejlepší odměna.

Vím, že znalosti jsou důležité, ale soustředím se také na to, aby spolu děti vycházely a nebály se cokoli řešit, proto ráda do výuky zařazuji skupinové práce. Děti se ve skupinách učí spolupracovat, vnímat, že každý z nás je jiný a každý z nás něco ovládá lépe a jiný hůř. Učí se si pomáhat, ale také si naslouchat, zdravě se prosazovat i respektovat názor druhých. Učím děti uvědomit si, že každý je něčím přínosný.

Snažím se do výuky zařadit i moderní technologie a vymýšlet pro ně něco nového a zajímavého - nechci, aby děti znaly jen lavici a sešit. Mám ráda přírodu, takže do výuky zařazuji i témata jako třídění odpadu nebo ochrana přírody.

Svůj volný čas nejčastěji trávím ve stáji u svých koní, protože pohled na svět z koňského hřbetu je ten nekrásnější. A když nejsem zrovna u koní, ráda si s přáteli zajdu na dobrou kávu.

IMG_20220224_100201 (2).jpgLenka Kryllová

třídní učitelka přípravného ročníku, držitelka Ceny bratří Čapků

V přípravné neboli nulté třídě se s dětmi zaměřuji na úspěšné zvládnutí první třídy, ale také rozvoj osobnosti, týmové práce, osvojení etických a empatických dovedností. Jedná se o model plně respektující individuální potřeby dětí. Před lety mě oslovila filozofie Marie Montessori. Prvky montessori vzdělávání pravidelně zařazuji do plánů pro rozvoj dětí. Podle potřeby využívám i metodu Reuvena Feuersteina, Metodu dobrého startu a Maxíka. Dokončuji kurs pro pedagogy Učíme se venku, který také určitě do přípravky plánuji zařadit.

Volný čas ráda trávím s rodinou a přáteli nejlépe v přírodě. Moc ráda cestuji a poznávám nová místa. Ráda čtu historické romány, nebo dějiny států, měst a staveb.

matejkova (2).jpgAlice Matějková

třídní učitelka 1. A

Hodiny v mojí třídě se nesou v duchu činnostního-tvořivého vyučování, ke kterému skvěle napomáhají i prostorné třídy naší školy. Ráda používám zajímavé motivace, práci s názorem, skupinové práce, projektové vyučování a didaktické hry. Děti se při těchto aktivitách učí spolupracovat, vnímat to, že každý z nás je jiný a každý z nás něco ovládá lépe a jiný hůř. Učí se pomáhat, ale také naslouchat, zdravě se prosazovat i respektovat názor druhých. Učení touto formou je poutavější a pro děti srozumitelnější.

Prioritou pro mě je nejen kvalitní vzdělávání, ale i dobré klima ve třídě a vědomí, že se do školy děti těší na kamarády i na to, co nového se každý den naučíme a prožijeme. Odměnou mojí práce je, když se nadále potkávám s dětmi, které jsem učila a jsem v kontaktu i s jejich rodiči. Mohu sledovat, jak se žáci-studenti vyvíjí, jejich úspěchy i osobní radosti. Těší mě, že jsem je mohla provázet prvními školními kroky.

Množství volného času trávím vymýšlením školních aktivit a jsem ráda, že práce je mým největším koníčkem. Ráda si přečtu historické životopisné romány, zajímá mě výtvarné umění, příroda, zahradničení, scrapbooking, ruční práce, tvoření a společně s rodinou sportování, turistika, poslech vážné hudby i stavba modelové železnice.

tchoruk.jpgMonika Tchoruk

třídní učitelka 1. B

Práce s dětmi je pro mě zábavou, prací, ale také velkou zodpovědností. Baví mě děti bavit, a potom tou radostí, kterou máme ze společného učení, se motivujeme navzájem. Nejradši mám ten moment, když dítě, které něčemu nerozumělo, najednou danou věc pochopí. V tu chvíli mu v očích zvláštně zajiskří, je upřímně spokojené a já dvojnásob. Kromě nových znalostí a dovedností, které je učím v rámci prvních let ve škole, ráda pomáhám vyrůstat jejich osobnostem.

V dnešní době vidím jako velmi důležitou součást vzdělávání vést dětí k tomu, aby byly slušné, chovaly se k ostatním hezky a uměly spolu komunikovat. Aby si vážily věcí kolem sebe, všímaly si všudypřítomné přírody a nebály se v životě pustit se do řešení problémů, které je potkají.

Svůj volný čas trávím nejraději s rodinou, v lesích, v ohradách, muzeích, na hradech a tak dále. U mě doma mají vždy dost prostoru různá zvířata a hudební nástroje. Snažím se zachovávat si pozitivní pohled na svět a radovat se z maličkostí.

voriskova (3).jpgIlona Voříšková

třídní učitelka 5. B

Na naší škole se mi moc líbí hlavně její rodinná atmosféra, kde se všichni dobře znají. Učitelské povolání považuji za odbornou a tvůrčí práci, kterou mám moc ráda. Těší mě rozvíjet znalosti a dovednosti žáků, proto se ve výuce věnuji i snaze o rozšíření jejich zájmů, probíráme například témata, jako je ekologie nebo mediální a finanční gramotnost, charita.

Výuku se snažím oživit využíváním různých metodických postupů. V matematice používáním prvků z didaktiky profesora Milana Hejného, jiné předměty zpestřujeme různými projekty. Dlouhodobě se také snažím zprostředkovávat dětem i zážitky a vzdělání mimo školu. Ráda organizuji pro žáky různé výlety, exkurze, zajímavé přednášky, zúčastňujeme se sportovních turnajů či bruslení na ZS Hasa.

Vždy usiluji o to, aby moji žáci byli dobře připraveni pro přechod na druhý stupeň ZŠ, případně i pro přestup na víceleté gymnázium. Některé děti po skončení vyučování doučuji obtížnější látku.

Ve volném čase ráda čtu, cestuji, sportuji, věnuji se rodině. Taky mě baví scházet se s přáteli a zvelebovat dům a zahradu.