Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Kontakty > Představujeme náš tým > Naši učitelé na 2. stupni

Naši učitelé na druhém stupni

IMG_20221011_142406.jpgMartina Bancelová

třídní učitelka 7. A, učitelka českého jazyka 

Má cesta k práci učitelky nevedla přímo, zato však bylo od začátku jasné, že k ní směřuje. V mládí jsem se intenzivně učila jazyky, zajímala se o historii a hodně četla. Váhala jsem poté mezi povoláním učitelky, překladatelky a průvodkyně. Každé z těchto povolání jsem měla možnost si postupně vyzkoušet a každé mi něco dalo. Znalosti a zkušenosti, které jsem načerpala, chci zde ve škole předávat dál a přispívat zejména k rozvoji komunikativních kompetencí dětí. Ráda bych jim ukázala, že má smysl učit se vyjmenovaná slova a číst knihy. Jsem přesvědčena, že vzdělání je v životě člověka důležité a může učinit jeho život lepším.  

Ale život se netočí jen kolem školy. Ve volném čase ráda pracuji na zahrádce, vařím a šiju.

 

WhatsApp Image 2022-03-18 at 14.57.32 (7).jpegAlena Bartošová

třídní učitelka 6. A, učitelka mediální a hudební výchovy, koordinátorka žákovského parlamentu a školních médií (web a sociální sítě, školní časopis), lektorka kroužků Hele, ukulele a Základy společenských tanců

Původní profesí jsem novinářka a z letité praxe v médiích vychází i mé zaměření u nás ve škole. Vlastně jsem si odmalička přála pracovat ve školství, jen jsem to vzala trochu oklikou. Baví mě tvořit s dětmi, vymýšlet, o čem a o kom budeme psát, fotit dění ve škole, organizovat školní akce, u toho se smát a pozorovat, jak děti chrlí nápady, jak prosazují svoje názory, jakou mají radost, když se povede skvělé číslo časopisu nebo celoškolní workshop. Svoji práci považuji za velké dobrodružství, zdroj barevných zážitků a za svůj největší koníček.  

Celý život mě provází hudba, a proto mám radost, že můžu učit i hudební výchovu. Jde mi o to vypěstovat v dětech hudební vkus, kultivovat jejich umělecké cítění, ale i vnímání sebe sama, rozvíjet fantazii a podporovat smysl pro rytmus. Proto v hodinách nejen posloucháme, ale i bubnujeme, cinkáme, ťukáme a tančíme.  

Ráda chodím se svými vlastními dětmi do kina, mám slabost pro Avengers, černobílé seriály jako Byli jednou dva písaři, pro stromy a kameny, kolo, básničky a čokoládu.

 

kriz.jpg

Antonín Kříž

učitel dějepisu, zeměpisu a matematiky, lektor kroužků latiny a šachů

Vystudoval jsem historii a politologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a z předmětů, které letos vyučuji mě asi nejvíc baví dějepis. Děti často žertují, že snad vím všechno, ale není to pravda. Slabší jsem například v přírodopise. I když mí předci jsou z venkova, narodil jsem se v Praze. O prázdninách jsem neměl kam jezdit, neměl jsem styk s přírodou, možná proto mě tolik neoslovila. Také mám nedokonalost v cizích jazycích a v moderní hudbě.

Mám kamarády z východočeského města Polička, kteří organizují kočovné divadlo. Společně táhneme svou divadelní káru od vesnice k vesnici a předvádíme některé dramatické kousky. Jsou to hry autorské. Kdysi jsme dělali také divadla pro školy. Baví mě i zpívání ve smíšeném komorním sboru Byzantion, kde se mnou účinkují i některé mé milé kolegyně ze školy.