Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Žákovský parlament > Parlament v roce 2020/2021

Žákovský parlament v roce 2020/2021

kontakt: parlament@zsvrsovicka.cz

IMG_20201119_103604.jpgTelevize s námi natočila reportáž!

Naše aktivity budí pozornost. Zaujaly i v České televizi, a tak s námi štáb Déčka přijel natočit reportáž pro pořad Zprávičky. 

Kdo se ocitl před kamerou? Kiki, Karla, Lejla, Natka, Tamča a Adam. Reportáž Déčko odvysílalo v neděli 22. listopadu a vy si ji můžete pustit na webu Déčka:

 

https://decko.ceskatelevize.cz/zpravicky

 

 

 

schuzka online.jpgPracujeme online

Žákovský parlament nezahálí ani v době distanční výuky a připravuje pro vás skvělé projekty i takto na dálku. Schůzky probíhají vždycky v pátek ráno.

Nepřicházíte třeba ani teď o svůj oblíbený Kalendář na dobrou náladu, které každý týden zveřejňujeme například na sociálních sítích. A na advent plánujeme dva projekty - online adventní kalendář s vánočními fotkami z dětství a "vánoční strom přání", který zrealizujeme před školou. Je na co se těšit!

 

 

 

TABLOSpeciální parlamentní tablo

Fotografie vznikaly postupně o velkých přestávkách.

Výsledek nás baví! Podařilo se báječné tablo! 

Podrobněji si ho můžete prohlédnout ve fotogalerii, nebo na velké parlamentní nástěnce na vrátnici prvního stupně. Napište nám na parlament@zsvrsovicka.cz, jak se vám líbí!

 

 

 

 

IMG_20201005_105031.jpg

Focení před školou

Na podzim, v době, kdy jsme se mohli ještě scházet všichni dohromady, jsme stihli celkem veselé focení před školou. 

Dokonce jsme si mohli na chvilku sundat i roušky! Více fotek si prohlédněte ve fotogalerii.

 

 

 

 

 

 

IMG_20201005_105703.jpg

Staronová předsedkyně

Staronovou předsedkyní parlamentu se stala deváťačka Tamara Macková.

Tamča je respektovaná a oblíbená u všech svých mladších kolegů, umí inspirovat, ráda pomůže a je moc hezké vidět a slyšet, jak o ní prvňáčci nebo druháci mluví jako o "Tamarce" a vzhlíží k ní. "Ráda budu i poslední rok na naší škole vaší předsedkyní," prohlásila dívka, která by se ráda stala novinářkou. Také proto je aktivní v Mediálním klubu a působí v něm jako šéfredaktorka školního časopisu sChOOL.

 

 

  

 

IMG_20201009_072403.jpg

Imatrikulace

Ve stínu mimořádných opatření v souvislosti s pandemií koronaviru 9. října v 7 hodin ráno proběhla imatrikulace členů parlamentu.

V rouškách, bundách (u otevřených oken) a s dostatečnými odstupy dnes proběhla imatrikulace členů parlamentu. Tak trochu na poslední chvíli, protože v příštích týdnech se žákovský parlament scházet nemůže. 

Byť se někomu nechtělo brzy ráno vstávat, nakonec bylo jasné, že pětačtyřicet minut je pro pohodové setkání mnohem lepší než velká přestávka - stihli jsme si říct víc o svých plánech. Členové parlamentu si odnesli imatrikulační list a speciální zápisník, kam si budou zaznamenávat svoje nápady, podněty od spolužáků nebo bojové úkoly od kolegů z parlamentu. Více fotek ve fotogalerii.                  

 

PARLAMENT.jpg

Velké focení členů parlamentu

V pondělí 5. 10. se o velké přestávce uskuteční velké focení všech členů parlamentu. 

Půjdeme před školu, sraz je na vrátnici u prodejního okénka. Pokud nestihneme nafotit všechny členy, druhé kolo focení proběhne v úterý 6. 10. opět o velké přestávce. 

 

 

 

 

 

imatrikulacni_list_7_A.jpgČeká nás imatrikulace

V pátek 9. 10. v 7 hodin ráno proběhne slavnostní imatrikulace členů parlamentu. 

Všichni členové parlamentu dostanou imatrikulační list s potvrzením členství a drobný dárek. Následující týden, tedy v pátek 16. 10. nás čeká speciální stmelovací setkání - učitelka dramatické výchovy Veronika Marková připraví seznamovací hry.

 

 

 

 

IMG_20200828_143017 (1).jpgHlavní schůzky se přesouvají na ráno

Velká přestávka nám nestačí, na parlamentní práci potřebujeme pravidelně alespoň pětačtyřicet minut týdně. 

Proto jsme si odhlasovali, že se zkusíme scházet v pátek nultou hodinu, tedy v 7 hodin. Na odpoledních časech jsme se kvůli různým délkám vyučování a kvůli kroužkům neshodli. 

 

 

 

 

 

IMG_20201002_164612.jpgParlamentní výbor pro dobrou náladu spouští nový projekt

Parlamentní výbor pro dobrou náladu vám každý týden připraví hned několik důvodů k oslavě. 

Každé pondělí na vás bude ve škole čekat zpráva o tom, kdo má svátek, abyste nezapomněli popřát svým kamarádům, nebo jestli se třeba náhodou neslaví nějaký zábavný den. Třeba příští týden jich máme několik. Oslavme všichni třeba MEZINÁRODNÍ DEN ÚSMĚVU!

 

 

 

 

 

IMG_20201001_134843.jpgHlavní nástěnkářkou je Kiki

Kiki Loudová z 5. B se pustila do náročného úkolu: plánuje se se svým týmem celý školní rok starat o hlavní nástěnku parlamentu. 

Informace z loňského koronavirového pololetí musely pryč a postupně se začíná rýsovat aktuální informační tabule.

 

 

 

 

IMG_20200625_150838 (1).jpgParlamentní výbor pro události a akce rozjíždí megaakci

V plánu je hlavně důstojně oslavit 90. výročí uvedení načí budovy do provozu. Škola byla poprvé otevřena v roce 1930. 

Námětů členové parlamentu přinesli ze svých tříd hodně. Například Péťa okouzlil s tímto nápadem: Co takhle v jeden stanovený den přijít do školy v oblečení, které nosily děti před devadesáti lety? Viktorka se vytasila s celým seznamem nápadů, mezi kterými zaujalo třeba promítání filmu v tělocvičně. 

 

 

 

 

PARLAMENTNÍ VÝBORY

  1. Parlamentní výbor pro školní média
  2. Parlamentní výbor pro události a akce
  3. Parlamentní výbor pro provoz školy
  4. Parlamentní výbor pro dobrou náladu

Parlamentní výbor pro školní média je součástí redakční rady školních médií, tedy časopisu sChOOL a měsíčníku NÁSTUPIŠTĚ. Zaštiťuje jejich obsah, shromažďuje ve svých třídách podněty k publikování a snaží se o propagaci školních médií včetně webu a sociálních sítí. Členové tohoto výboru se aktivně účastní středečních schůzek školního mediálního klubu.

Parlamentní výbor pro události a akce shromažďuje podněty k celoškolním akcím, iniciuje oslavy či události a aktivně se podílí na koordinaci jejich příprav. Parlameňťáci v tomto výboru si také mohou zvolit schopné spolupracovníky, které nejsou součástí parlamentu, ale jako odborníci na danou problematikou mohou doplnit realizační tým. 

Parlamentní výbor pro provoz školy má na starosti praktické provozní záležitosti, shromažďuje tipy na například doladění školního vybavení, řeší případné závady a vyvíjí aktivitu při jejich odstranění nebo nápravě. 

Parlamentní výbor pro dobrou náladu svými úsměvy a pozitivním naladěním přispívá k pohodové atmosféře ve škole. Svým přátelským jednáním stmeluje komunitu a svými dobrými skutky startuje řetěz dalších dobrých skutků. Ve spolupráci s výborem pro události a akce iniciuje drobné projekty přinášející radost všem.