Úvod > Zápis > Představujeme tým > Iva Králová - učitelka

kralova.jpg

Iva Králová
ve školním roce 2020/2021 třídní učitelka 2. A

"Na naší škole v současnosti učím druhou a první třídu. Předávání vědomostí a seznamování těch nejmenších s okolním světem mě nesmírně baví a naplňuje. Zastávám názor, že člověk by se měl do práce těšit a že by práce měla být jeho koníčkem. Pro mě tedy práce koníčkem je.

Myslím, že dobrý pedagog dokáže v dětech vzbudit nadšení a chuť objevovat stále něco nového. Podpora přirozené dětské zvídavosti je podle mě velmi důležitá. Největší radost mi přináší, když vidím na svých žácích pokrok a také to, že rádi chodí do školy. Vím, že děti nejvíce ocení paní učitelku, ke které mají důvěru, která je umí motivovat a která je vnímavá.

Snažím se, aby děti učivo bavilo. Často používám i moderní technologie, které děti v dobách minulých neměly, a neustále pro děti vymýšlím něco nového. Mám ráda přírodu, takže do výuky zařazuji i témata, jakými jsou například: ochrana přírody, třídění odpadu, zdravé stravování a další.

Ve volném čase se věnuji vaření, chodím na procházky, maluji, fotografuji, poslouchám hudbu, cestuji a iva kralova.jpgdívám se na filmy. Jsem optimistka a věřím tomu, že kdo dělá jiným radost, obdarovává sám sebe.“

O ekologických aktivitách Ivy Králové a její třídy se psalo například
v říjnovém čísle školních novin:

NÁSTUPIŠTĚ