Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Pro žáky > Školní časopis > Starší ročníky časopisu SCHOOL > sChOOL DOMA 2020 > 5 tipů pro karanténu

5 tipů pro karanténuNa mediální výchově měli osmáci sepsat tipy, jak přežít s rodinou "karanténu". Nejlépe se s tím popral Jan Jarský z 8. B.
Zde je jeho svérázné inspirace:

 

 

1. Virové procházky
Chození do hobbymarketů, hypermarketů a jiných obchodů je závislost a zábava dnešních lidí, kteří se neumí zabavit. Ale mnohem zdravější a zábavnější v této době  je projít se někde v parku, lese a tak dále. 

2. Společenské hry
Hraní "uklidňující" hry se jménem Člověče, nezlob se je vyložený "boxovací pytel" proti vzteku. Pokud si chcete zahrát na krachující ekonomiku USA, doporučuji Monopoly nebo Dostihy a sázky.

3. Čtení knih
Jistě je velice uklidňující čtení učebnic, knih o smrtelných pandemiích nebo novin o postupující pandemii COVID-19. Ale pokud chcete opravdu relaxovat, doporučím Jules Verne, Ray Bradbury a podobné spisovatele.

4. Počítačové hry
Moje doporučení zní, hrát pouze ty hry, ve kterých je horší situace než v této době: COVIDA IXX. a EBOLI I. a hry s vtipným obsahem. Důležité je nezapomenout, kde a v jaké situaci žijeme.

5. Zájezd do ciziny
Ježdění do ciziny je velice atraktivní zábava. Obvykle je za peníze, ale v této době je zadarmo. Zajet si k moři, zajít si do restaurace a podobně? Není problém! Koupelna může být vaše soukromé moře a pláž, lednice zase váš číšník v restauraci.