Úvod > Pro žáky > Školní časopis > Starší ročníky časopisu SCHOOL > sChOOL DOMA 2020 > "Chybí mi moji školní Miláčci," hlásí třídní 5. B!

"Chybí mi moji školní Miláčci," hlásí třídní 5. B!

Další ze série minirozhovorů z doby uzavření školy - tentokrát s třídní učitelkou 5. B Michaelou Marešovou.

Chybí vám škola?

Michaela Marešová: Chybí mi „svoboda“. Do které jednoznačně patří i moje práce a moji školní Miláčci.

Jak vnímáte současnou situaci?

Není vůbec lehká, ale přináší dětem mnohem více samostatnosti a zodpovědnosti, což kvituji. Negativa spatřuji v tom, že ne každý má stejné podmínky, proto může být tato forma výuky pro některé problematická. Na druhou stranu, když se chce, všechno jde...

Našla jste si doma čas na něco, co už jste dlouho odkládala?

Domácí režim má něco do sebe, když člověk nemůže vyjít ven, má příležitost se zastavit, zamyslet. Beru toto celé jako zkoušku, výchovný kurz. Cvičím power jógu, čtu, začala jsem dokonce i běhat. A mám doma tak čisto, že mohu jíst i z podlahy!