Úvod > Pro žáky > Školní časopis > Starší ročníky časopisu SCHOOL > sChOOL DOMA 2020 > "Děti učení zvládají," chválí češtinářka Bálintová

"Děti učení zvládají," chválí češtinářka Bálintová

Trocha pohybu v přírodě.jpg

Třetí ze série našich rozhovorů s pedagogy. Učitelka češtiny, angličtiny a občanské výchovy Jarmila Bálintová se snaží udělat si v náročném programu čas i na výlet do přírody.

IMG_20200428_125904.jpg

Jak přesně probíhá vaše vyučování na dálku?

Jarmila Bálintová: Je to teď složité. Spoustu času prosedím u počítače, připravuji prezentace, pracovní listy, kontroluji práce dětí, píšu komentáře, vysvětluji přes maily, komunikuji s rodiči... Děti a rodiče posílají ofocené úkoly a já přečtu, opravím a s komentářem posílám zpět.

Jak to podle vás dětem jde?

Je to fuška, ale děti to zvládají, většina je jich šikovných, musím je pochválit.  Stávají se čím dál tím více samostatnými v učení. A také chválím rodiče, že pomáhají dětem posílat splněné úkoly.

Zbude vám nějaký volný čas?

Kromě vlastní práce se dopoledne učím s vnučkou. Dnes jsme tedy měli hodinu prvouky venku - 2. A má totiž v učebním plánu "Květiny a stromy na jaře", plus se mají pokusit udělat si herbář, tak jsme běhali po louce s knížkou na lisování rostlinek.

Je vidět, že máte přírodu ráda!

Ano, snažíme se často si dělat výlety z Prahy do přírody. Potřebujeme se protáhnout na sluníčku...