Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Pro žáky > Školní časopis > Starší ročníky časopisu SCHOOL > sChOOL DOMA 2020 > Jak vydržet doma s rodinou a nezbláznit se?

Jak vydržet doma s rodinou a nezbláznit se?Jak vydržet s rodinou a nezbláznit se? Redaktorka Tamara Macková pro vás připravila 10 tipů!
Trpíte-li doma ponorkou, nechte se inspirovat.

Já osobně mám dva sourozence a pěkně z nich kvetu. Chci vám dát osobní tipy, jak být s rodinou nonstop pod jednou střechou. Možná si říkáte, že právě to je ta největší hrozba, která může nastat, ale s mými radami to bude mnohem snazší.

IMG_0883.JPG

 1. Hrajte si! Pokuste se vymyslet nějakou dobrou hru, abyste zabavili sebe i ostatní, zahrajte si třeba na divadlo. Dětem zabere čas, než si to připraví, a vy se můžete buď přidat k nim, nebo odpočívat.
 2. Udělejte si čtenářskou hodinku. Vezměte si jakoukoli knížku, udělejte si něco dobrého a ponořte se spolu do světa příběhů. Potom si o nim společně můžete popovídat a nabídnout ostatním právě tu knížku, kterou čtete vy. Uvidíte, hned se s rodinou víc sblížíte a poznáte, co rádi čtou.
 3. Já osobně zabíjím čas se svou sestrou tím, že cvičíme. Já vím, je to namáhavé, ale pak máte pocit, že jste to zvládli a ucítíte na sobě příjemnou změnu – například u nás v podobě vypracovaného břicha. Bývá to dokonce super, tedy do té doby, než k nám přijde náš mladší brácha a začne nás naschvál otravovat.
 4. Udělejte si filmový den! Pusťte si nějaký dobrý film, kde se můžete spolu s vaší rodinou zasmát. Mám tu pro vás několik tipů:
  Machři 1, 2, Click - Život na dálkové ovládání, Zkus mě rozesmát, Ženy v běhu, Podfukářky, Babovřesky, Jumanji. A něco pro teenagery: 
  Tmavá mysl, Divergence, Zapped, The Kissing Booth.
 5. Pokud máte možnost, zajděte si aspoň na malou procházku. Svěží vzduch vám hodně moc pomůže a také si pročistíte skvěle hlavu.
 6. Zkuste si spolu vytvořit nějaký komiks, nebo si zahrajte hru, kde všichni členové rodiny něco namalují a ti drzí hádají. Věřte mi, díky tomu se vaše celá rodina může příjemně pobavit.
 7. Zahrajte si na kuchaře, recepční a servírku. Každý z vás ať si vymyslí vlastní menu, ten druhý to půjde uvařit, třetí servírovat či vítat hosty. Zkrátka si udělejte doma jen tak z legrace vlastní restauraci.
 8. Udělejte si doma modní přehlídku. Vyberte si z vaší šatní skříně několik top oblečků a zkuste je spolu kombinovat. Pak si vaše výtvory můžete vzít do školy. Jsem si jistá, že vaši modní kolekci každý ocení.
 9. Věnujte se tomu, na co jste neměl/a dříve čas. Začněte cvičit, učte se salsu, či dokonce čínsky. Uvidíte sami, jak se vám to vyplatilo.
 10. A jako poslední (nejlehčí i nejtěžší zároveň) tip tu pro vás mám: Mějte se rádi! 

Tímto se s vámi loučím.
Vaše Tam.