Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Fotky a videa > Videotéka

videotéka

Zde najdete odkazy na výběr videí, které buď připravila škola, nebo o nás natočila Česká televize či jiné instituce. Mnohem více záběrů však najdete na našem Instagramu nebo Facebooku!

 

Jak svoji školu vidí děti? - 6. díl

Toto propagační video vytvořily žákyně 6. ročníku v rámci mediální výchovy. Jak se to podle vás tvůrčímu týmu ve složení Terka, Agnes, Sofie a Diana povedlo?

 

 

Jak svoji školu vidí děti? - 5. díl

Toto propagační video vytvořili žáci 6. ročníku v rámci mediální výchovy. Jak se to podle vás tvůrčímu týmu ve složení Kristián, Matyáš, Anas, Matěj a Marian povedlo? 

 

Jak svoji školu vidí děti? - 4. díl

Toto propagační video vytvořily žákyně 6. ročníku v rámci mediální výchovy. Jak se to podle vás tvůrčímu týmu ve složení Bebe, Ella a Bára povedlo? 

 

 

Jak svoji školu vidí děti? - 3. díl

Toto propagační video vytvořily žákyně 6. ročníku v rámci mediální výchovy. Jak se to podle vás tvůrčímu týmu ve složení Kačka, Tonička, Anička a Mia povedlo? 

 

 

Jak svoji školu vidí děti? - 2. díl

Toto propagační video vytvořily žákyně 6. ročníku v rámci mediální výchovy. Jak se to podle vás Elizabeth, Vy a Veronice povedlo? 

 

 

Jak svoji školu vidí děti? - 1. díl

Toto propagační video vytvořili žáci 6. ročníku v rámci mediální výchovy. Jak se to podle vás tvůrčímu týmu ve složení Bert, David, Vašek, Mariano, Milan a Alan povedlo? 

 

Last christmas

Děti z pátých, šestých a sedmých tříd se podívaly 7. prosince 2023 na pohádkový zámek Moritzburg a na adventní trhy do Drážďan. Cesta domů vystihuje pohodovou předvánoční atmosféru... :-)

 

Tančíme country čtverylku!

Tanec je součástí naší hudební výchovy. Učíme se vnímat rytmus, koordinovat tělo, orientovat se v prostoru, podporujeme zdravé vztahy mezi sebou. Podívejte se, jak v říjnu 2023 tančí šesťáci country čtverylku!

 

JAK PĚSTUJEME DEMOKRATICKOU KULTURU

Pražský inovační institut ve školním roce 2022/23 s naším žákovským parlamentem natočil video

Proč je dobré mít ve škole žákovský parlament? Tak se jmenuje reportáž Pražského inovačního institutu, který si ze všech českých parlamentů vybral právě ten náš, aby ukázal význam takovéto instituce. Moc nás to těší. Klikněte níže a lajkujte na YouTube! Fotky z natáčení prohlížejte ve FOTOGALERII.

 

hello from london!

V rámci výuky angličtiny si žáci 5. A ve školním roce 2022/2023 vyzkoušeli i roli reportéra v Londýně, a představili tak parádním způsobem zajímavá místa britské metropole. Podívejte se na ukázku, v níž páťáci předvádějí nejen znalosti, ale i úžasnou výslovnost!

VZPOMÍNKA NA 9. B

V červnu 2023 jsme se rozloučili s deváťáky. Třídní 9. B Alena Bartošová připravila pro svoji třídu vzpomínkovou slideshow poskládanou z fotek z posledního ročníku.

 

POSLEDNÍ ZVONĚNÍ

Poslední den školního roku se v ZŠ U Vršovického nádraží koná tradiční Poslední zvonění, tedy sestup deváťáků po schodišti, kdy náš pan školník zvoní a zvoní a davy jásají a jásají. A všichni se dojímají.

 

UKÁZKA Z VYSTOUPENÍ KROUŽKU HELE, UKULELE!

Písnička v podání starších ukulelistů. Vystoupení proběhlo 6. června 2023.

 

SESTŘIH Z OBHAJOB ZÁVĚREČNÝCH MEZIPŘEDMĚTOVÝCH PRACÍ

Níže ochutnávka z obhajob, fotky z 22. a 23. května 2023 si prohlédněte ve FOTOGALERII.

 

PUSŤTE SI SESTŘIH Z ČARODĚJNICE FESTU 2023

Níže najdete sestřih z akce, fotky z 26. dubna 2023 prohlížejte ve FOTOGALERII.

 

VIDEO ZE DNE PLACÁKŮ 2023

Podívejte se na sestřih z jarního Dne placáků. Nikdo nečekal tak parádní nadšení účastníků!

 

 

dečko.jpgByli jsme ve Zprávičkách na Déčku!

Česká televize o našem projektu Moje stopa ve škole odvysílala v pondělí 12. prosince 2022 reportáž! Štáb Zpráviček natáčel na celoškolním workshopu a poté monitoroval, jak dopadne elektronické hlasování. Podívejte se na Zprávičky ze dne 12. 12. 2022!

 

https://decko.ceskatelevize.cz/zpravicky

 

WhatsApp Image 2022-04-01 at 21.14.05 (1).jpegKRÁSNÁ REPORTÁŽ O NAŠEM SCHOOLFESTU

Zavzpomínejte na náš prima SCHOOLFEST, resp. vítězství našeho časopisu SCHOOL v celorepublikové soutěži! 

 

Náš SCHOOLFEST ve Zprávičkách na Déčku

 

 

 

 

IMG_20220111_115322.jpg

ŽÁCI MEDIÁLNÍ VÝCHOVY PREZENTUJÍ ŠKOLU

Na našem YouTube kanálu SCHOOL TV najdete některá videa, která natáčely týmy šesťáků a sedmáků v rámci mediální výchovy. 

 

O NAŠÍ ŠKOLE

 

 

 

 

 26 3.pngVŠECHNY DUBNOVÉ VÝZVY POHROMADĚ

Podívejte se na přehled GIFů, které pro vás parlament připravil ve druhé půlce projektu Velká jarní výzva. Ty březnové najdete v samostatném videu. 

 

PŘEHLED DUBNOVÝCH VÝZEV

 

 

 

 

 

 

 

WhatsApp Image 2021-04-08 at 13.39.14 (1).jpegREPORTÁŽ VE ZPRÁVIČKÁCH NA DÉČKU

Pokud jste prošvihli v televizi, podívejte se na sChOOL TV na reportáž, kterou o nás odvysílalo Déčko dne 9. dubna 2021. Lenka Kryllová, Honza a Vašík nás skvěle reprezentovali!

 

Reportáž na Déčku 9. dubna 2021

 

 

 

 

uvod.jpegVŠECHNY BŘEZNOVÉ VÝZVY POHROMADĚ

Po jarních prázdninách, tedy v pondělí 8. března 2021 jsme rozjeli projekt VELKÁ JARNÍ VÝZVA. Každý den jeden GIF (pohyblivý obrázek) a k tomu zábavný úkol. Nemusíme se přece pořád jenom učit!

Podívejte se na video, kde jsou všechny GIFY spojené do jednoho pásma!

 

PŘEHLED BŘEZNOVÝCH VÝZEV

 

 

 

 

 

 WhatsApp Image 2021-03-27 at 12.12.42.jpegO ŠKOLE ANGLICKY

Páťáci, kteří si chtějí užít trochu víc angličtiny, trochu víc si povídat anglicky a zkoušet různé aplikace, hrát hry a podobně, mohou navštěvovat úterní online ENGLISH CLUB. Tuhle jsme procvičovali téma školy, školních předmětů, oblíbených dnů v týdnů a cvičili sloveso "have got" nebo vazbu "I am good at..." A vzniklo tohle video!

 

O NAŠÍ ŠKOLE ANGLICKY

 

 

 WhatsApp Image 2021-03-19 at 10.16.44.jpegCO MÁME RÁDI NA NAŠÍ ŠKOLE

 
Žákovský parlament připravil video, ve kterém láká budoucí prvňáčky do naší školy 🤭😃 Filmování na dálku nejde sice provést v top kvalitě, ale i tak máme z videa radost 🥰
 
Podívejte se: 
 

 

WhatsApp Image 2021-02-18 at 09.59.05 (8).jpegZE ŠKOLNÍCH ZÁLOŽEK BYLI NADŠENÍ

Podívejte se na video z předávání cen 2. B. Děti dostaly záložky s motivem školy a hesly, které zvyšují chuť číst. Made by žákovský parlament.

 

2. B A ZÁLOŽKY

 

 

 

 

WhatsApp Image 2021-02-11 at 20.45.37.jpegJAK NA KYNUTÉ KNEDLÍKY?

Adam je vášnivý kuchař, a tak se rozhodl chystat pro vás lákavé recepty. Podívejte se na video, ve kterém se naučíte připravit pro své blízké lahodné kynuté knedlíky. Dobrou chuť!

 

ADAMŮV RECEPT

 

 

BAFCEC41-A617-4D3C-BE80-CA960F588520.jpeg

MÁTE RÁDI ŽABKY?

Podívejte se, jak si druháci vesele hrají s vlastnoručně vyrobenými žabkami.

 

ŽABKOVÁNÍ

 

 

 

 

 

 WhatsApp Image 2021-02-04 at 14.11.43.jpegDRUŽINOVÉ ŠVADLENKY

Tak jsme pojmenovali video pořízené na začátku února ve školní družině. Chcete vidět, jak paní učitelka Vlada Kopecká šije s holčičkami ze druhé třídy svačinové taštičky?

 

ŠVADLENKY

 

 

 

 

 

 WhatsApp Image 2020-12-31 at 18.22.52.jpeg

TANČIT JAKO PREMIÉR

Vzpomínka na předvánoční období, kdy holky z páté třídy natočily na angličtině záběry, kde tančí jako pan premiér Hugh Grant ve filmu Láska nebeská. Love is all around!

 

JAKO Z FILMU LÁSKA NEBESKÁ

 

 

 

 Fotky 29.01.2021 21_23_05.png

AKČNÍ DRUHÁCI

O další video se postarala paní učitelka Míša Suchá a její druháci. Lajkujte!

 

ZÁBAVA V DOBĚ KORONAVIROVÉ

 

  IMG_20201119_093401.jpg

NAŠE ŠKOLNÍ MÉDIA V TELEVIZI II

Druhá reportáž k vidění na sChOOL TV. Tentokrát o našich školních médiích. 

 

REPORTÁŽ O NAŠEM ČASOPISE V TELEVIZI!

 

 

 

  

IMG_20201119_101310.jpg

NAŠE ŠKOLNÍ MÉDIA V TELEVIZI I

Mediální klub ZŠ U Vršovického nádraží už začal s plněním svých předsevzetí na rok 2021. Navazuje na tvorbu školního magazínu sChOOL a spouští sChOOL TV.

"Rozjet sChOOL TV plánujeme už delší dobu," přibližuje člen Mediálního klubu a šéf projektu Adam Kabát z 8. A. "Ani teď sice není nejlepší doba, nemůžeme totiž reportáže, rozhovory, ani ankety, jelikož škola je pro většinu lidí zavřená. Ale rozhodli jsme se věc už neodkládat."

Mediální klub, který se v době koronavirové schází pravidelně online, v novém videu mapuje zákulisí natáčení reportáže štábu České televize. (Jak víte, stanice Déčko uvedla v pořadu Zprávičky 22. 11. 2020 reportáž o našem žákovském parlamentu a 30. 12. 2020 reportáž o našich školních médiích.)

Materiál sChOOL TV teď odkrývá nezveřejněné záběry a vtipné situace. 

 

REPORTÁŽ O NAŠEM ŠKOLNÍM ČASOPISE 

 

Fanděte nám, lajkujte a staňte se odběrateli!