Úvod > Pro žáky > Školní časopis > Starší ročníky časopisu SCHOOL > sChOOL DOMA 2020

sChOOL DOMA 2020

Od 11. března 2020 je v důsledku koronavirové pandemie uzavřená škola. Redakce školního časopisu sChOOL ovšem nezahálí a tvoří pro vás i ze svých domovů. Co všechno jsme pro vás připravili?

Výuka na dálku očima žáků

Vyhovuje vám "domácí škola", nebo byste raději zpátky do školy? Zeptali jsme se žákyň a žáků...

Nové díly ŠKOLY DOMA

Fotky posíláte jako diví, a tak je tu pro vás tento týden už druhý koláž z vašich fotografií!

"Hodné a slušné děti tu chybí," konstatuje školník Jaroslav Jantač

Náš pan školník Jaroslav Jantač popsal momentální atmosféru ve škole a prozradil, kdy teď vstává a jak podporuje svoji imunitu. Vyzkoušíte některé jeho tipy?

Učitel Kříž v roli datlující sekretářky a básníka

Povídání s učitelem Antonínem Křížem se zvrhlo v poetickou seanci. Kdo z vás by řekl, že učitel chemie a fyziky bude veršovat? Jeho poutavá roušková báseň uzavírá další ze série rozhovorů s našimi pedagogy.

"Chybí mi moji školní Miláčci," hlásí třídní 5. B!

Další ze série minirozhovorů z doby uzavření školy - tentokrát s třídní učitelkou 5. B Michaelou Marešovou.

"Děti učení zvládají," chválí češtinářka Bálintová

Třetí ze série našich rozhovorů s pedagogy. Dozvíte se, že paní učitelka Jarmila Bálintová se snaží udělat si v náročném programu čas i na výlet do přírody.

Sci-fi povídka Tehdy

Talentovaného autora z 9. A Luciána Šedivého inspirovala současná mimořádná situace k sepsání pozoruhodné sci-fi povídky. Čtěte až do konce - překvapí vás.

5 tipů pro karanténu

Na mediální výchově měli osmáci sepsat tipy, jak přežít s rodinou "karanténu". Nejlépe se s tím popral Jan Jarský. Přečtěte si jeho inspirace.

Miss Čarodějka 2020

Která z našich učitelek má největší osobní kouzlo?

Jak vydržet doma s rodinou a nezbláznit se?

Redaktorka Tamara Macková pro vás připravila 10 tipů! Trpíte-li doma ponorkou, nechte se inspirovat.