Úvod > Pro žáky > Výuka > Projekt SPOLU

F5B7538F-FAF7-43FC-B57D-23B5BF9ED026.jpegProjekt SPOLU

ve školním roce 2023/2024

PRVNÍ SETKÁNÍ

Preventivní program SPOLU začal ve školním roce 2023/2024 hned na podzim. Jde o setkávání nejmladších a nejstarších dětí naší školy. Při seznamování starší děti z 9. B vzpomínaly na svůj první školní den. Povídání obohatily fotografie a celé setkání deváťáků a nulťáčků proběhlo ve velice milé a pohodové atmosféře. Náplní a posláním tohoto projektu je utváření a upevňování kvalitních mezilidských vztahů, budování důvěry, prevence šikany a práce s principy etické výchovy.

DRUHÉ SETKÁNÍ

V prosinci 2023 proběhlo další setkání nulťáčků a dětí z třídy 9. B. Hlavním tématem dalšího setkání programu SPOLU bylo vánoční téma. Spolu jsme probrali tradice, rodinné zvyklosti, splněná i nesplněná přání. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o jablku, které patří k vánočnímu stolu i tradicím. Už víme, proč patří jablko mezi korunovační klenoty a proč můžeme vidět po rozkrojení hvězdičku. Společně jsme také rozluštili, kdo by si mohl přát jablko a pro které historické a pohádkové postavy bylo jablko důležité. Adam a Eva, Isaac Newton, Vilém Tell, Sněhurka i Anděl Páně pomáhali dotvářet vánoční náladu.
Starší děti vidí za Vánocemi duchovnější rozměr, setkání v rodině, společné stolování a hlavně společně prožitý čas. Ti mladší se už těší hlavně na dárečky. Dotkli jsme se, jak už to v době Adventu bývá, i vážnějších témat. Strachy, obavy a možnosti, jak s nimi pracovat. Už víme, jak je důležité myslet na budování charakteru. Setkání bylo moc milé a už se těšíme na další v novém roce.

5c0c328a-49a0-40ce-a90a-495eca039626.jpgTŘETÍ SETKÁNÍ
Klíčovým slovem pro lednové setkání programu SPOLU v novém roce byl HENDIKEP. Co znamená? Jaký pocit vyvolává? Známe někoho s hendikepem nebo sami nějaký pociťujeme? Umíme nabídnout vhodně a účelně pomoc? Ve druhé části jsme otevřeli povídání o lidských smyslech trošku jinak. ZRAK. Co nechceme vidět? Proč přehlížíme očividné a necháváme se zrakem oklamat. Moc zajímavé povídání nejen k zamyšlení, poznání, ale i k příjemně prožité hodince SPOLU.

Fotografie ze setkání najdete zde:
 Lenka Kryllová, Kateřina Prázná, Věra Suchomelová