Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Pro žáky > Klub mladého diváka

Klub mladého diváka

Představení ve školním roce 2022/2023

 

VOJNA A MÍR / L. N. Tolstoj, I. Klestilová, M. Dočekal

Kdy: v pondělí dne 15. 5. 2023 od 15 hodin
Délka představení: 3:20
Kde: DIVADLO ABC, Vodičkova 28, Praha 110 00
Vzhledem k tomu, že  představení bude končit za světla, není třeba žáky po představení předávat rodičům. 

 

ROMEO&JULIE 2022 – W. Shakespeare, A. Neguțoiu
Můžeme se v on-line světě stát, kým chceme, vypadat, jak chceme, a dělat, co chceme? Emocionální digitální thriller. Mladý pár dostane štědře honorovanou příležitost: v on-line reality show mají hrát sami sebe a pokusit se zároveň získat, co možná nejvíce followerů.
Režie: Alin Neguțoiu
Délka představení: 1 hodina
Kdy: v pondělí dne 20. 3. 2023 od 19 hodin
Kde: Divadlo pod Palmovkou, Zenklova 34 ,180 36 Praha 8

Pro více informací klikněte sem:

ROMEO&JULIE 2022

 

BETLÉM HLEDÁ SUPERSTAR

„Skorovánoční“ rodinný muzikál.
Marie a Josef jsou na cestě do Betléma a doprovází je osel. Tento obrázek známe všichni. Ale co když s nimi šel i lev a jednorožec? Které zvíře si zaslouží nést ještě nenarozeného Ježíška? Kdo bude Superstar? Co se opravdu stalo na cestě do Betléma...?
Režie: Petr Veselý
Délka představení: 1:10 hod. bez přestávky

Pro více informací klikněte sem:

BETLÉM HLEDÁ SUPERSTAR

 

Představení ve školním roce 2021/2022

DIKTÁTOR / Ch. Chaplin

Kdy: v úterý dne 18. ledna 2022 od 19 hodin
Délka představení: 2:40
Kde: DIVADLO ABC, Vodičkova 28, Praha 110 00

Čas odjezdu od školy bude ještě upřesněn, každý musí mít platný jízdní doklad (kartu MHD nebo dvě jízdenky). Návštěva divadla se bude řídit platnými hygienickými nařízeními.

Po návratu ke škole nemohu jít sám(a) domů, ale musí si mne vyzvednout  rodič, případně rodič jiného spolužáka /spolužačky.

 

Více o Klubu mladého diváka

Proč se stát členem?

Klub mladého diváka má na naší škole dlouholetou tradici, prošla jím za víc než deset let řada žáků. Naši členové viděli různé typy představení, navštívili i různé divadelní scény. Dostali jsme se třikrát do Národního divadla, zažili jsme ale také představení s následnými workshopy, často je v nabídce i muzikál. Silné zážitky jsme si odnesli například z představení Ples upírů v GOJA Music Hall, Sen noci svatojánské v Divadle Na Fidlovačce nebo Jak je dobré býti (s) Filipem v Divadle pod Palmovkou. Nejde ale jen o divadlo. Jako bonus mají děti šanci setkávat se i v jiném než třídním kolektivu, navíc mimo školu. 

 

Jak se stát členem ve školním roce 2021/2022? 

Stačí jen vyplnit ve škole přihlášku a zaplatit výhodný členský poplatek 350 Kč v termínu, který je uveden na přihlášce.

 

Kolik představení členové Klubu mladého diváka navštíví? 

V průběhu školního roku dětí navštíví tři divadelní představení. Vybíráme je tak, aby odpovídala jejich věku a aby je i bavila. Představení bývají v odpoledních nebo večerních hodinách, jedno z nich obvykle o víkendu. Informace o termínu představení dostanou členové přibližně měsíc předem a zároveň budou zveřejněna na webu školy v rubrice Klub mladého diváka.

 

Kdo Klub mladého diváka vede?

Klub mladého diváka na naší škole koordinuje učitelka češtiny a dějepisu Lenka Chocholoušová (lenka.chocholousova@zsvrsovicka.cz) a zástupkyně ředitelky Bohumila Boháčová (bohumila.bohacova@zsvrsovicka.cz).

 

 

Fotky z našich divadelních dobrodružství: 

IMG-20190502-WA0001.jpg IMG-20190502-WA0005.jpg                                            IMG-20190502-WA0003.jpg IMG-20190502-WA0004.jpg