Úvod > Pro žáky > Výuka > Česko – náš domov

Česko — náš domov

IMG-20221023-WA0006.jpgVe školním roce 2022/2023 se naše škola zapojila do projektu KC Mana Česko – náš domov. Do tohoto projektu postupně vstoupí 8., 7. a 6. ročník. Pro každou třídu jsou připraveny dva výukové bloky ve škole, workshop v divadle a pro zájemce z jednotlivých ročníků pak veřejný večer v Divadle Mana.

Během výukových bloků se žáci pod vedením zkušených lektorů KC Mana Terezy Krčálové a Tomáše Pospíšila seznamují se specifiky stand-up comedy, po ukázkách známých komiků si sami zkoušejí nejprve psát a pak tvořit své výstupy, hledat si osobité ztvárnění, komunikovat s publikem. Na workshopu v divadle se budou připravovat na své výstupy, projdou si divadelními cvičeními, která zlepšují výraz, artikulaci a řeč jako takovou. Během otevřeného večera si budou moci zájemci vyzkoušet vše před veřejným publikem naživo.IMG-20221023-WA0001.jpg

Čerpají především ze svých osobních zážitků, anekdot a vtipů, jimž dávají svým osobitým pojetím duši. Jako první odvážlivci se do projektu zapojili žáci z 8. A, kterým s přípravou pomáhala i učitelka dramatické výchovy Veronika Marková. Díky tomu, že na naší škole máme hodně dětí s odlišným mateřským jazykem, vznikají zajímavé výstupy, kde ani jiný mateřský jazyk není na překážku.

Pokud vás jejich výstupy zajímají, můžete sledovat webové stránky KC Mana www.centrummana.cz, kde se včas dozvíte termíny výstupů. Na Instagramu a Tiktoku KC Mana budete moci zhlédnout i krátké ukázky z jejich přípravy.