Úvod > Pro žáky > Školní časopis > Starší ročníky časopisu SCHOOL > sChOOL DOMA 2020

sChOOL DOMA 2020

Od 11. března 2020 je v důsledku koronavirové pandemie uzavřená škola. Redakce školního časopisu sChOOL ovšem nezahálí a tvoří pro vás i ze svých domovů. Co všechno jsme pro vás připravili?

Novější 1 3

Kdo má novou vrásku z výuky na dálku?

Distanční výuka představovala pro mnohé učitele mnohem víc práce než běžná prezenční výuka. Všimli si toho i ti z vás, se kterými týden co týden vytížení učitelé komunikovali. Strasti běžného „karanténního“ dne popisuje češtinářka a angličtinářka Jarmila Bálintová.

Velká typologie žáků v době koronavirové

Jsi PANIKÁŘ, ROZPTYLOVAČ, nebo snad typ LÁŽO PLÁŽO? Redakce školního časopisu sChOOL pro vás vypracovala aktuální typologii žáků. Poznáš se?

Zábavná čeština

Máme rádi zábavu, kreativitu a originální nápady. A tak nám neuniklo, že češtinářka Anna Mazánková i během výuky na dálku zadává zábavné, kreativní a originální úkoly.

Trocha poezie

Ve školním časopise sChOOL razíme heslo, že i když trocha poezie možná někoho přizabije, přesto se verše nebojíme použít jako zbraň.

Tváře Veroniky Markové

Galerie už jsou otevřené, ale vy nikam nemusíte. Připravili jsme pro vás unikátní online výstavu obrazů učitelky Veroniky Markové. Tušili jste, že třídní 0. B je úspěšná výtvarnice?

Šneci a Van de Graaffův generátor

Plusy a mínusy distanční výuky shrnuje Kateřina Juránková z 6. B. Víte, který předmět je pro ni bez učitelů nejtěžší? A jaké si pořídila – celkem lacino – domácí mazlíčky?

Škola doma naposledy

Někteří deváťáci už zase usedli do školních lavic a brzy taky ožijí třídy prvního stupně. Proto uzavíráme projekt ŠKOLA DOMA. Velké díky, že jste posílali fotky!

Tániččina cesta za řízkem

Redaktorka školního časopisu sChOOL Tatiana Bobáková se během nouzového stavu vrhla na vaření. Připravila pro vás jeden stylisticky pěkně okořeněný recept na kuřecí řízek. Jak tedy podle Táni postupovat?

Pedagogický speciál II

Škola doma z učitelského pohledu podruhé!

"Těším se zpět na školu," hlásí třídní 1. B Michaela Suchá

Další ze série rozhovorů s našimi pedagogy, tentokrát s paní učitelkou Suchou.

Novější 1 3