Úvod > Pro žáky > Školní časopis > Starší ročníky časopisu SCHOOL > sChOOL DOMA 2020 > "Těším se zpět na školu," hlásí třídní 1. B Michaela Suchá

"Těším se zpět na školu," hlásí třídní 1. B Michaela Suchá

Další ze série rozhovorů s našimi pedagogy, tentokrát s paní učitelkou Suchou.

E6FC6D41-74DA-4436-A616-9DAB49179672.jpegJaká vidíte pozitiva tohoto zvláštního období?
Michaela Suchá: Lidé v mém okolí si více všímají toho, kdo v jejich okolí bydlí a zda nepotřebuje jejich pomoc. Člověk si také uvědomí, že jsou věci, bez kterých se obejde. Není ale vše růžové. Setkala jsem se s lidmi, kteří neunesou určitou situaci, třeba frontu v obchodě, jsou nervózní a hlasitě obtěžují okolí. Bohužel svou negativní náladu jen rozšiřují dál a dál.

A co říkáte výuce na dálku?
Výuka na dálku je nová zkušenost pro všechny aktéry. Může mít své výhody i nevýhody, ale já už se moc těším zpět do školy na klasické pracovní dny.

Vrhla jste se doma do nějakého osobního projektu?

Ano, během této doby jsem začala dělat spoustu věcí, na které by kvůli dojíždění do práce asi nebyl čas. Snažím se vypěstovat si spoustu zeleniny vlastními silami - kedlubny, saláty, ředkvičky, rajčata, hrášek, papriky... Vytřídila jsem šatník, dočítám všechny rozečtené knihy, háčkuji si deku a věnuji se výcviku svého psa.