Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Školní družina > Představujeme vychovatelky

Představujeme naše vychovatelky

Monika Sálíková (vedoucí školní družiny)Monika.jpg

"Na práci s dětmi mě baví samotné děti. Každé je jiné a doslova originál. Ráda si s nimi povídám, a tím poznávám, co jim jde, co je baví, kolikrát se mi svěřují se svými starostmi. 
Dávám jim prostor, aby si v odpoledním čase mohly vybrat, co chtějí dělat - podle mého názoru je důležité, aby celý den neměly řízené zaměstnání. Rádi zpíváme s kytarou, a pokud můžeme, uvolníme se tanečkem. Je pro mě zásadní, aby se k sobě děti v mojí skupině chovaly hezky a respektovaly jeden druhého.
Ve volném čase moc ráda čtu, sportuji, jezdím se svými přáteli do přírody a v létě na vodu."

 

  

 

denisa.jpgDenisa Mühlbauerová

"Na práci s dětmi mě baví jejich nadšení a bezprostřednost. Přicházejí se skvělými nápady a myslím, že není dne, kdy by mě nerozesmály. 
V průběhu praxí během studia jsem si vyzkoušela práci s Montessori principy nebo Začít spolu. Aktivity připravuji s ohledem na schopnosti dětí, inspiraci si beru všude, kde se nabízí. Nechci se uchylovat k direktivnímu řízení, snažím se být dětem spíše "průvodcem" - dát jim dostatek prostoru, aby to zvládly samy, ale být vždy nablízku připravena pomoci. Ráda si vždy vyslechnu jejich nápady a náměty.
Ve volném čase ráda čtu dobré knihy napříč všemi žánry, zejména však science fiction. Cizí mi nejsou ani vzdělávací publikace či pořady, vždy se ráda dozvím něco nového. Také ráda kreslím a maluji a zkouším nové výtvarné techniky. V budoucnu bych se též ráda vrátila k cestování a objevování nových míst."

 

 

marie jaksova.jpgMarie Jakšová

"Nejraději pracuji s malými dětmi z první až druhé třídy, inspiruje mě jejich dětský pohled na svět a zvědavost. Cením si dětské upřímnosti. 
V družině střídám různé kreativní činnosti, ráda používám různé výtvarné metody, při nichž většinou pracujeme v kroužku. Hrajeme různé hry, čteme pohádky, taky si zazpíváme, ale hlavně chodíme hodně ven.
Ve volném čase ráda čtu, chodím na výlety a mám ráda historii."