Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Družina > Představujeme vychovatelky

Představujeme naše vychovatelky

Denisa MühlbauerováDenisa Mühlbauerová

Na práci s dětmi mě baví jejich nadšení a bezprostřednost. Přicházejí se skvělými nápady a myslím, že není dne, kdy by mě nerozesmály.

V průběhu praxí během studia jsem si vyzkoušela práci s Montessori principy nebo Začít spolu. Aktivity připravuji s ohledem na schopnosti dětí, inspiraci si beru všude, kde se nabízí. Nechci se uchylovat k direktivnímu řízení, snažím se být dětem spíše "průvodcem" - dát jim dostatek prostoru, aby to zvládly samy, ale být vždy nablízku připravena pomoci. Ráda si vždy vyslechnu jejich nápady a náměty.

Ve volném čase ráda čtu dobré knihy napříč všemi žánry, zejména však science fiction. Cizí mi nejsou ani vzdělávací publikace či pořady, vždy se ráda dozvím něco nového. Také ráda kreslím a maluji a zkouším nové výtvarné techniky. V budoucnu bych se též ráda vrátila k cestování a objevování nových míst.

Věra SuchomelováVěra Suchomelová

Asistentka pedagoga v přípravném ročníku

Jako máma dvou dětí jsem pochopila, že smyslem mého života jsou právě děti. Jakékoliv a odkudkoliv. Práce a společné chvíle s nimi, mě velice baví a naplňuje.

Na dětech mám ráda jejich opravdovost a originalitu. Každé je jiné, a přesto stejně senzační. Myslím si, že je důležité být jim oporou a ke každému z nich volit individuální přístup. Řídím se mottem: „Nestačí podat pouze pomocnou ruku, je třeba darovat i kus srdce."

Volný čas nejraději trávím s mojí rodinou. Také ráda háčkuji a zahradničím.