Úvod > Družina > Představujeme náš tým

Představujeme náš tým

lubi.jpglubica procházková

vedoucí školní družiny

Děti jsou k radování, těšení, bývají přizpůsobivé, milé i divoké. Všechny tyto dětské vlastnosti uplatňuji u plánování akcí, tvoření i při povídání. Společně čteme, hrajeme si, často básničkujeme a zkoušíme různé scénky. Učíme se porozumění, snažíme se dodržovat řád, připomínat si tradice a utužovat dobré vztahy v kolektivu.

Po návratu z práce ráda vyměním akční život ve školním prostředí za poklidný život v soukromí. Rodina, procházky s pejskem, vůně lesa, čtení, cestování a moje krásná zahrada - to vše mi přináší radost a spokojenost.

Chcete blíže poznat Lubicu Procházkovou? Přečtěte si rozhovor, který vyšel na jaře 2023
ve školním časopise SCHOOL Nástupiště:

IMG_20230914_141955.jpgBc. Zuzana Bušinová

Pracovat s dětmi byl můj sen už od základní školy. A není nic hezčího, než si nyní svůj sen plnit jako vychovatelka ve školní družině. Tato práce mě naplňuje a motivuje, ale zároveň cítím velikou zodpovědnost. Na dětech mám nejraději jejich fantazii, zvídavost, kreativitu, spontánnost a jejich obdivuhodnou energii. Tyto vlastnosti a potenciál dětí chci v odpolední školní družině naplno využívat a dále rozvíjet. Děti se snažím vést ke spravedlnosti, cílevědomosti, slušnému chování, zdravému sebevědomí a dobrým vztahům mezi sebou.

Volný čas nejčastěji trávím s nejbližšími, přáteli a rodinou. Ráda chodím na procházky se svým psem, cestuji, poznávám nová místa a v zimě ráda lyžuji.

denis.jpgDENISA MÜHLBAUEROVÁ

Na práci s dětmi mě baví jejich nadšení a bezprostřednost. Přicházejí se skvělými nápady a myslím, že není dne, kdy by mě nerozesmály. V průběhu praxí během studia jsem si vyzkoušela práci s Montessori principy nebo Začít spolu. Aktivity připravuji s ohledem na schopnosti dětí, inspiraci si beru všude, kde se nabízí. Nechci se uchylovat k direktivnímu řízení, snažím se být dětem spíše "průvodcem" - dát jim dostatek prostoru, aby to zvládly samy, ale být vždy nablízku připravena pomoci. Ráda si vždy vyslechnu jejich nápady a náměty.

Ve volném čase ráda čtu dobré knihy napříč všemi žánry, zejména však science fiction. Cizí mi nejsou ani vzdělávací publikace či pořady, vždy se ráda dozvím něco nového. Také ráda kreslím a maluji a zkouším nové výtvarné techniky. V budoucnu bych se též ráda vrátila k cestování a objevování nových míst.

verca.jpgVERONIKA VODIČKOVÁ

O práci s dětmi jsem snila už odmala, a ač to vypadalo všelijak, nakonec jsem se k ní opravdu dostala a jsem za to moc ráda. Na dětech si velice cením jejich upřímnosti a radosti z maličkostí, kterou my dospěláci někdy postrádáme. Baví mě si s dětmi připomínat různé tradice a svátky a k tomu vymýšlet tematické tvoření. S dětmi si také ráda jen tak sednu a povídám, přičemž objevuji jejich jedinečnou osobnost.

Po práci si nejraději sednu na gauč k našemu kocourovi s dobrou kávou či čajem. K tomu si pustím oblíbený seriál nebo přečtu knihu, nejčastěji detektivku.