Úvod > Zápis > Proč právě k nám?

ZŠ U Vršovického nádraží všem přeje (5).jpgProč právě k nám?

KVŮLI MÍSTU A ATMOSFÉŘE

• Naše škola stojí nedaleko Nádraží Vršovice, u parku Grébovka, s parčíkem a trampolínkami přímo před vchodem.
  • Sídlí ve stylové historické budově z roku 1930, jedním z architektů, kteří ji navrhovali, byl i žák legendárního Jana Kotěry. Uvnitř ale nechybí moderní technologie, například moderní počítačová učebna, interaktivní tabule nebo velké dotykové tabule na chodbách.
  • Školu navštěvuje přibližně pět set dětí, takže tu panuje rodinná a přátelská atmosféra.

KVŮLI TOMU, ŽE MÁME ÚSPĚCH

• V naší škole funguje akční žákovský parlament, který realizuje jeden úspěšný projekt za druhým a který byl Centrem pro demokratické učení v roce 2022 vybrán mezi TOP 10 nejinspirativnějších žákovských parlamentů v Česku.
  • Vydáváme školní časopis. Náš původní školní časopis SCHOOL třikrát obsadil první místo v celostátní soutěži školních časopisů, naše školní noviny Nástupiště, které škola vydávala v letech 2020 až 2022, bodovaly zejména v krajských kolech soutěže. Nyní publikujeme magazín NOVÉ NÁSTUPIŠTĚ.
  • Úspěšní jsme také ve sportovních turnajích, ať už v atletice, nebo v týmových hrách.
  • Naše projekty budí víc a víc pozornosti. Píše se o nás, Česká televize o nás odvysílala už několik reportáží.

KVŮLI TOMU, CO A JAK SE U NÁS UČÍ

• Máme vstřícný pedagogický tým, který se neustále vzdělává.
  • Učí se u nás tři světové jazyky – angličtina, němčina a španělština.
  • Kromě tradičních předmětů škola nabízí progresivní předměty, například dramatickoumediální výchovu, výchovu ke zdraví, volbu povolání nebo ekonomický blok.

KVŮLI TOMU, CO SE U NÁS DĚJE

• Pravidelně pořádáme velké i komornější akce (například Halloween, celoškolní workshop k projektu Moje stopa ve škole, svatomartinské nebo jarní slavnosti). Podívejte se na fotky v naší fotogalerii.
  • Na každém patře je prostorná hala s posezením nebo s pingpongovými stoly i jinými herními prvky, kde děti o přestávkách relaxují.
  • Nabízíme spoustu volnočasových aktivit, například jógu pro děti, keramiku, tanec, florbal, stolní tenis nebo šachy.
  • Menší děti se rozvíjejí i v rámci školní družiny, kde se o program stará vynikající tým vychovatelek.

KVŮLI TOMU, ŽE O SEBE PEČUJEME

• Záleží nám na mezilidských vztazích. Podporujeme otevřenou komunikaci a demokratické principy.
  • V rozvrhu druhého stupně máme pevně zakotvené třídnické hodiny, kde dbáme na rozvoj sociálních dovedností a tzv. soft skills.
  • Naše škola nabízí poradenské služby školní psycholožky, speciální pedagožky, působí zde také metodička prevence rizikového chování nebo výchovná poradkyně.
  • Máme rádi děti a umíme s nimi pracovat. Důkazem je například ocenění Městské části Prahy 10, která Cenu bratří Čapků pro nejúspěšnější pedagogy udělila Alici Matějkové, Lence Kryllové, Bohumile Boháčové nebo Antonínu Křížovi.

12 důvodů, proč jsou Vršovice za odměnu!