Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Pro žáky > Školní časopis > Starší ročníky časopisu SCHOOL > sChOOL DOMA 2020 > Výuka na dálku očima žáků

Výuka na dálku očima žákůVyhovuje vám "domácí škola", nebo byste raději zpátky do školy? Zeptali jsme se žákyň a žáků...

 

"Je to trochu, jako když jste v práci," říká Veronika Margitová z 8. A

Na tomto mimořádném režimu mi přijde negativní, že si pořádně nemůžeme procvičit novou látku. Učení na dálku je trošku obtížnější, což je ale vlastně docela fajn. Je to trochu, jako když jste v práci, posíláte emaily s pracemi a přicházejí odpovědi - buď s opravou, nebo s potvrzením, že jste úkol dobře splnili. Novou látku pochopím sice líp ve škole, ale učení doma je zase fajn v tom, že u toho můžu pít, jíst a odpočinout si, kdy chci. Víc čtu, více se chodím procházet a taky se dívám na různé filmy. Nedávno jsem viděla moje oblíbené všechny díly Rychle a zběsile. Také máme doma díky karanténě víc uklizeno! Ale chybí kamarádky a kamarádi.

 

"Radši bych byl ve škole," uznává Lukáš Koula z 8. A 

Domácí škola je horší. Radši bych byl ve škole, tam vám látku někdo vysvětlí. Doma se musíte učit sami a naslepo. Někomu to vyhovuje, ale v naší třídě myslím, že skoro nikomu. Radši bychom chodili do školy.

 

"Učení na dálku má výhody i nevýhody," uvažuje Adam Boháček ze 7. A

Učení na dálku má výhody i nevýhody. Nejhorší věc je, že nemůžu s kamarády ven, ale v některých předmětech můžu dělat úkoly rychleji než ve škole. Ale třeba v matematice není dobře vysvětlená nová látka, což je zase nevýhoda. A co dělám ve volném čase? Koukám na seriály a filmy, na které jsem se dřív nekoukal nebo je dlouho neviděl.