Horní menu

Zábavná češtinaMáme rádi zábavu, kreativitu a originální nápady. A tak nám neuniklo, že češtinářka Anna Mazánková i během výuky na dálku zadává zábavné, kreativní a originální úkoly.

Nedávno třeba v 7. A probírali dílo Alenka v říši divů, které můžeme považovat za vysokou školu představivosti. V duchu tohoto lehce bláznivého románu pak Anna Mazánková zadala slohový úkol - napsat dopis svým nohám, které se chystají na pořádný výšlap.

Pár dní poté obdržely nohy Adama Kabáta tento list:

IMG_20200603_145751.jpg

 

"Milé nohy,
s radostí vám oznamuji, že vás zítra čeká náročný den. Ale vy jste silné, vy to dáte. Vzpomeňte si, co říkal pan Zátopek: ,,Když nemůžeš, přidej!" Takže, až vám bude ouvej, zašátrejte ve svém mozku nebo se podívejte za uši. Když to zítra vydržíte, k Vánocům dostanete GPS lokátor všech výkalů na zemi, abyste si neodnesly domů nějaký ten dáreček.

GPS lokátor je vlastně takové poděkování za všechny ty roky s vámi strávené a taky trochu úplatek do budoucna, abyste mi ještě dlouho sloužily. Večer vás vykoupu v pivní lázni plzeňského Prazdroje. Tou nejjemnější houbou, tím nejvoňavějším mýdlem, tou nejsametovější pěnou. Jako z pohádky. Tedy, to je má utkvělá představa, že to bude pro vás, mé nohy, to nejlepší. Táta totiž říkává: ,, Kdybych se v tom mohl někdy koupat, to by byla slast..."

Podtrženo, sečteno, mé nohy, mám vás rád a né že mě zítra (ani kdykoliv jindy) necháte na holičkách.

Váš Adam"   

 Kdo říká, že čeština je nuda?!