Úvod > Pro žáky > Ze života školy > Nejmladší děti při masopustním veselí

Nejmladší děti při masopustním veselí

20240201_101253.jpgKostýmy, soutěžní hravé disciplíny, zábava. Na masopustní radovánky se děti vždycky těší!

Masopustní radovánky si hned následující den po vysvědčení užily děti z přípravné třídy, prvňáci a druháci. Nejprve si děti s paní učitelkami povídaly o masopustu, tradicích a masopustním průvodu. Poté masopustní báseň odstartovala přehlídku kostýmů a soutěžení.

Děti skákaly v pytlích, pomocí kolíčků přesouvaly kelímky, foukaly sněhové vločky do sluníčka, lovily rybky, házely míčky do šaška a soutěžily v tom, kdo dříve k sobě přimotá masopustní jitrnici. Celou veselici zakončily masopustní písničkou. Třeba se i nechaly inspirovat k tomu, aby se v následujících dnech vydaly na průvod masek v Praze či okolí a potkaly se někde s medvědem, slaměným, kominíkem, bábou v nůši, nevěstou a ženichem a spoustou dalších originálních postav a postaviček, které k masopustu patří.

Fotky si prohlédněte zde: