Úvod > Pro žáky > Ze života školy > Projekt SPOLU: Uši nám sluší!

Projekt SPOLU: Uši nám sluší!

IMG_20240228_081916.jpgPři únorovém setkání tříd 0. A a 9. B v rámci projektu SPOLU se děti věnovaly dalšímu z našich smyslů - sluchu.

Některé zvuky našim uším lahodí míň, některé víc, některé zvuky nás mohou i léčit! Slyšeli jste už o muzikoterapii? Někdy nás sluch podrží, třeba když na nás zatroubí auto, ale může nás i zradit (někdy prostě špatně rozumíme). Zvuky nám můžou nahánět strach, můžou nás ale i rozesmát. A to jsme si spolu v únoru vyzkoušeli, když jsme bouchali do velkých činelů, nebo cinkali s malými činelkami či zvonečky. Představovali jsme si se zavřenýma očima za zvuků trianglu andílky, vnímali jsme, jak zní struny kytary, když se povolují a zase utahují, a ověřili jsme si, že s různě dlouhými rourami zvanými boomwhackers můžeme dokonce zahrát i písničku! Malí i velcí spolu zahráli Kočka leze dírou, pes oknem! Na psí uši a na kočičí svědomí přísaháme, že uši nám rozhodně sluší.

Koordinátorkami projektu jsou Lenka Kryllová a Kateřina Prázná a více se o něm můžete dozvědět zde:

PROJEKT SPOLU

Fotografie ze setkání najdete zde:

FOTOGALERIE SPOLU