Úvod > Škola > Aktuality > Povinné testování končí

Povinné testování končí

IMG_20210429_135619.jpgOd příštího pondělí už se nebudeme testovat, roušky a respirátory ale zatím neodložíme.

Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo mimořádné opatření s účinností od 19. 2. 2022, z něhož vyplývá, že ve školách už se nebudou testovat děti, žáci, studenti ani zaměstnanci.

Nadále ovšem platí, že dítě s příznaky akutního infekčního onemocnění nepatří do školy a nemůže být vpuštěno do výuky. Škola by měla kontaktovat zákonné zástupce, aby si dítě vyzvedli a odvedli domů. Do doby vyzvednutí musí být tento žák izolován od ostatních žáků.

Nadále také platí mimořádné opatření k povinnému nošení ochranného prostředku k zakrytí úst a nosu. Výjimku z povinného nošení ochranného prostředku mimo jiné mají:

• žáci, pokud jsou usazeni a je současně přítomno pouze 50 žáků,
  • pedagogický pracovník při poskytování vzdělávání, který byl očkován proti onemocnění covid-19 a od dokončeného očkovacího schématu uplynulo nejméně čtrnáct dní,
  • další zaměstnanci v době výkonu práce na pracovišti nebo v době výkonu jiné obdobné činnosti po dobu, kdy vykonávají tuto činnost na jednom místě bez přítomnosti jiné osoby,
  • žáci v rámci vzdělávací aktivity, jejíž charakter neumožňuje nošení ochranného prostředku (zejména tělocvik, zpěv, hra na dechové nástroje).