Úvod > Škola > Aktuality > Proč se přihlásit právě do naší školy?

Proč se přihlásit právě do naší školy?

ZŠ U Vršovického nádraží všem přeje (5).jpg

Kvůli místu a atmosféře, kvůli modernímu vybavení, způsobu výuky, protože máme úspěch a protože se u nás pořád něco děje!

MÍSTO S ATMOSFÉROU: Naše škola sídlí ve stylové historické budově z roku 1930. Uvnitř ale nechybí moderní technologie (interaktivní tabule v každé třídě, velké dotykové panely na chodbách, mobilní počítačové učebny apod.)

MÁME ÚSPĚCH: V naší škole funguje akční žákovský parlament, který byl Centrem pro demokratické učení v roce 2022 vybrán mezi TOP 10 nejinspirativnějších žákovských parlamentů v Česku.

Každý měsíc vydáváme krásný školní časopis NÁSTUPIŠTĚ. S našimi tituly už několik let vyhráváme celostátní soutěže školních časopisů. Úspěšní jsme také ve sportovních turnajích, ať už v atletice, nebo v týmových hrách.

UČÍME MODERNĚ: Učí se u nás tři světové jazyky – angličtina, němčina a španělština. Kromě tradičních předmětů škola nabízí progresivní předměty, například dramatickou mediální výchovu, výchovu ke zdraví, volbu povolání nebo ekonomický blok.

U NÁS SE POŘÁD NĚCO DĚJE: Pravidelně pořádáme celoškolní i komornější akce (například Halloween, svatomartinské nebo jarní slavnosti a další) - jak napoví naše FOTOGALERIE, jsme jedna z nejakčnějších škol.

Nabízíme spoustu volnočasových aktivit, například kroužek keramiky nebo hry na ukulele. Menší děti se rozvíjejí i v rámci školní družiny.

PEČUJEME O VZTAHY: Záleží nám na mezilidských vztazích. Podporujeme otevřenou komunikaci a demokratické principy. V rozvrhu druhého stupně máme pevně zakotvené třídnické hodiny, kde dbáme na rozvoj sociálních dovedností a tzv. soft skills.

Naše škola nabízí poradenské služby školní psycholožky, speciální pedagožky, působí zde také metodička prevence rizikového chování nebo výchovná poradkyně.

12 DŮVODŮ, PROČ JSOU VRŠOVICE ZA ODMĚNU!