Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Ekologická 2. A

Ekologická 2. AkontejneryŘíjnové Nástupiště je na světě teprve pár hodin a do redakce už chodí pozitivní ohlasy. Děkujeme! Zaujal vás například článek o ekologické 2. A, proto vám o ní přinášíme více informací.
 
Žáčci 2. A už se zajímají o důležitá témata, jakými jsou například ochrana životního prostředí - jejich třídní učitelka Iva Králová totiž zařadila do vyučování i ekologii. "Na chodbě máme ve škole možnost třídit papír, plast a kartony. Pro toho, kdo by tápal, kam co patří, jsme vyrobili na odpadkové koše popisky, takže teď už je každému jasné, kam s kartonem od mléka, či brčkem od džusíku," prozradila v říjnovém Nástupišti. 
Podívejte se ve FOTOGALERII na snímky, které zachycují, jak se ještě před uzavřením škol tvořivá třídní pustila nejen do teorie, ale i do ekologické praxe. "Druháci se s vervou pustili nejen do třídění, ale i do kreativní činnosti," popisuje Iva Králová zábavné, ale i informacemi nabité hodiny. "Děti kreslily odpad, který patří do kontejneru na papír, plasty, sklo a také na bioodpad. Věřili byste, že děti věděly, co je to kompost? A že jedna žákyně má doma dokonce vermikompostér?"  
Třídní 2. A umí i složité věci vysvětlit jednoduše: "Odpad se třídí, aby ho bylo možno recyklovat, a tím se šetřilo přírodními zdroji," shrnuje a vyzývá nejen druháky: "My třídíme! Vy také?"